Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. novembra 2014

Na boj proti daňovým únikom je potrebná zmena európskej legislatívy



Colníci zo Senice pri kontrole dvoch prevádzok patriacich do známej siete predajní na Slovensku zaistili 74 párov falošnej domácej obuvi. Osobe, ktorá uvedený tovar uvádzala na trh, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv ...



Zdieľať
Colníci zo Senice pri kontrole dvoch prevádzok patriacich do známej siete predajní na Slovensku zaistili 74 párov falošnej domácej obuvi. Osobe, ktorá uvedený tovar uvádzala na trh, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva prepadnutie tovaru a pokuta. Foto: TASR/Colný úrad Trnava
Tatranská Lomnica 29. novembra (TASR) – V uplynulých dňoch sa zišli v Tatranskej Lomnici zástupcovia jedenástich colných správ. Medzinárodné podujatie zorganizoval Colný úrad (CÚ) Prešov a najdôležitejšou témou bol boj proti daňovým únikom.


Ako uviedla hovorkyňa CÚ Prešov Renáta Kravcová, pracovné stretnutie, na ktorom sa zúčastnili zástupcovia nielen colných správ krajín V4, ale aj ďalších európskych krajín, ako sú Nemecko, Rakúsko, Rumunsko, Bulharsko, Taliansko, Slovinsko a Chorvátsko, bolo zamerané na boj proti daňovým únikom na spotrebných daniach a na DPH.

„Pracovné stretnutie poskytlo zástupcom jednotlivých krajín priestor na vzájomnú výmenu informácií o zistených podvodoch. Účastníci informovali o tom, aké legislatívne a nelegislatívne opatrenia na zamedzenie daňovým únikom prijali na národnej úrovni,“ povedala Kravcová. Dodala, že súčasťou konferencie bola aj praktická ukážka funkcie maďarského mobilného laboratória, ktoré dokáže vyhodnotiť odobraté vzorky liehu či minerálnych olejov s 99-% úspešnosťou v priebehu 20 minút. Ďalšou praktickou ukážkou bola prezentácia procesu výroby liehu v neďalekom liehovare.

„Zúčastnené strany sa zhodli na tom, že najúčinnejším nástrojom v boji proti daňovým únikom je zmena európskej legislatívy, kým sa však túto zmenu podarí dosiahnuť, spolupráca európskych krajín v danej oblasti je nevyhnutná,“ doplnila Kravcová. Zdôraznila, že monitorovanie podvodov je nesmierne dôležité nielen za účelom predkladania dôkazov o tejto podvodnej činnosti Európskej komisii, ale aj za účelom účinnejšieho boja proti zločineckej skupine a za účelom ochrany spoločných záujmov a cieľov všetkých európskych krajín.







Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Útok sekerami v nepokojnom čínskomregióne Sin-ťiang stál 15 ľudí život
<< predchádzajúci článok
Egyptského exprezidenta Mubaraka zbavili obvinení v dvoch kauzách