Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. júna 2019

Na Bratislava Open 2019 aj Kližan, turnaj spestrí exhibíciaNa archívnej snímke slovenský tenista Martin Kližan.Zdieľať
Na archívnej snímke slovenský tenista Martin Kližan. Foto: TASR/AP
Bratislava 11. júna (TASR) - Sedemnásty ročník najväčšieho slovenského challengerového tenisového turnaja série ATP na antuke sa po 16 rokoch uskutoční v Bratislave. Prvých 12 ročníkov sa hralo v Košiciach, uplynulé štyri v Poprade. Tohtoročný turnaj Bratislava Open (17.-23. júna) sa bude hrať na dvorcoch Slovana.


Turnaj má dotáciu 69.280 eur, hrať sa bude na troch kurtoch. "Kurt číslo 5 bude centrálny, hrať sa bude aj na osmičke a deviatke. K dispozícii bude tribúna pre 500 divákov. Výsledky budú online na novom webe bratislavaopen.com, ale aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram," povedal na utorkovej tlačovej konferencii výkonný riaditeľ turnaja Branislav Stankovič. Víťaz dvojhry si na konto pripíše 90 bodov do rebríčka ATP a získa 9200 eur. "Tento ročník bude pre nás prvý v novom formáte. Začíname v pondelok a končíme v nedeľu na rozdiel od minulosti, keď bolo finále v sobotu. Kvalifikáciu hrajú iba štyria hráči, v hlavnom pavúku je 48 tenistov," dodal Stankovič.

Na turnaji bude štartovať aj najvyššie postavený Slovák v rebríčku ATP Martin Kližan. "Som veľmi rád, že sa turnaj uskutoční v Bratislave, ja aj Braňo Stankovič sme tu vyrastali. Hrali sa tu v minulosti medzinárodné majstrovstvá ČSSR, takže nadviažeme na tradíciu. Veríme, že sa turnaju zadarí a bude mať dlhé pokračovanie. Teším sa, že tu bude takýto turnaj a diváci si budú môcť pozrieť kvalitný tenis. Z prvej stovky sa okrem Kližana predstaví Švajčiar Henri Laaksonen. Zo slovenských tenistov budú hrať ešte Norbert Gombos, Jozef Kovalík, Andrej Martin, Alex Molčan a Lukáš Klein," prezradil riaditeľ turnaja Miloslav Mečíř.

Challenger spestrí aj exhibícia legiend Slovana, hrať sa bude zmiešaná štvorhra. Predstavia sa v nej Miloslav Mečíř, Marián Vajda, Radka Zrubáková a Karin Habšudová. Charitatívna časť sa uskutoční v piatok na galavečeri. Dražiť sa bude raketa Rogera Federera a výťažok pôjde na detský tenis, teda pre úplných začiatočníkov. Financie sa rozdelia do Bratislavy, Piešťan a Popradu.

Hrať sa bude len za denného svetla, pretože osvetlenie nespĺňa požiadavky Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Vlani sa stal víťazom turnaja Jozef Kovalík, ktorý bude v pavúku aj tentokrát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
LIGA MAJSTROV: Kosovský Feronikeli nastúpi proti Lincolnu z Gibraltáru
<< predchádzajúci článok
Fonseca sa stal novým trénerom AS Rím

Na Bratislava Open 2019 aj Kližan, turnaj spestrí exhibícia - diskusné fórum čitateľov