Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

29. júna 2007

Na Bratislavskom hrade oslávia v sobotu Deň nezávislostiNa Bratislavskom hrade sa budú v sobotu 30. júna od 17:00 konať oslavy Dňa nezávislosti. Na 13. ročníku podujatia sa zúčastní asi 800 hostí, medzi inými i zástupcovia slovenskej vlády a viacerí ...Zdieľať

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) - Na Bratislavskom hrade sa budú v sobotu 30. júna od 17:00 konať oslavy Dňa nezávislosti. Na 13. ročníku podujatia sa zúčastní asi 800 hostí, medzi inými i zástupcovia slovenskej vlády a viacerí diplomati na čele s veľvyslancom USA v SR Rodolpheom Valleem.

Štátny sviatok Deň nezávislosti si Američania pripomínajú 4. júla. Zvyčajne sa počas neho organizujú ohňostroje a sprievody, konajú sa pikniky, rôzne hry a iné aktivity, ktoré pripomínajú nezávislosť Spojených štátov. Areál Bratislavského hradu sa preto v tomto duchu v sobotu premení na autentické westernové mestečko. Návštevníci si môžu vychutnať kultúrny program, či niektoré z typických amerických jedál a nápojov. Privítajú ich Uncle Sam, klauni a živé sochy. V oficiálnej časti vystúpia tradičný pochod s námorníkmi, mažoretky s bubnami, historické vozidlá či požiarnické auto. Najmenších príde potešiť kúzelník. Okrem toho môžu jazdiť na poníkoch, vyskúšať si jazdu v detských autíčkach či na mechanickom býkovi, ale aj lezenie na horolezeckú stenu. Vstupenky na podujatie si môžu záujemcovia kúpiť v predpredaji za 500 korún, na mieste za 700 korún. Lístok pre deti do dvanásť rokov bude stáť 100 korún.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PSA a Hafei uvažujú o vytvorení spoločného podniku
<< predchádzajúci článok
Ruský film prežíva boom, v ktorom ide o peniaze