Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. marca 2010

Na celej Orave vietor a snehové jazykyVšetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem D1 Ivachnová - Mengusovce, kde sa na ...Zdieľať
Ilustračné foto SITA BRATISLAVA 14. marca (WEBNOVINY) - Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem D1 Ivachnová - Mengusovce, kde sa na vozovke miestami nachádza vrstva kašovitého snehu do 1 cm.


Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, v južných častiach západného Slovenska a na juhu Banskobystrického kraja je povrch vozoviek prevažne suchý až vlhký, na ostatnom území Slovenska vlhký až mokrý, vo vyšších polohách sa nachádza na cestách vrstva čerstvého až kašovitého, miestami utlačeného snehu v hrúbke do 6 cm.

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek na HP Pezinská Baba, Biela Hora, Chorepa a Soroška je suchý, na HP Dargov, Durďošík, Branisko, Vernár, Havran a Látky-Prašivá vlhký až mokrý. Ostatné HP majú povrch vozoviek pokrytý čerstvým, miestami kašovitým až utlačeným snehom hr. do 3 cm, na HP Jasná je miestami zľadovatený sneh v hrúbke do 2 cm.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV:

* Pri silnom vetre a silnom snežení sa na území celej Oravy tvoria snehové jazyky až záveje.

* Oblasť Myjava: Vo vyšších polohách sa miestami na cestách II a III tr. tvoria snehové jazyky.

* Cesta I/72 - horský priechod Čertovica je z dôvodu prepadnutia časti vozovky medzi km 88 - 89 (za obcou Vyšná Boca v smere na Banskú Bystricu) v dĺžke asi 10 m čiastočne uzavretá! Doprava je presmerovaná do jedného jazdného pruhu a platí zákaz vjazdu vozidiel nad 3,5 t celkovej hmotnosti.

* Na vlhkých a mokrých vozovkách a na mostoch sa pri nízkych teplotách môže vytvárať poľadovica!

* I/65- Hronský Beňadik Olichov - Hronský Beňadik: Uzávierka cesty z dôvodu výstavby rýchlostnej cesty R1 - III. úsek Beladice - Tekovské Nemce. Uzatvorený je len pravý jazdný pás od Nitry smer na Žarnovicu v km.34,605 po km.38,550 obchádzka je presmerovaná cez dediny Čaradice, Tekovské Nemce a Hronský Beňadik.

* Lokalita:R1- Sereď - Nitra: Lehota - Nitra Kynek. Z dôvodu výstavby R1 Nitra - Jelenec - Beladice - Tekovské Nemce je uzavretý ľavý jazdný pás rýchlostnej cesty R1 v smere Nitra - Trnava. Cestná premávka je vedená v pravom jazdnom pruhu s obojsmernou premávkou. Premávka je riadená dočasným dopravným značením a svetelnou signalizáciou. V úseku je obmedzená rýchlosť na 60 km/h.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MAŇKA: EÚ potrebuje novú sociálnu agendu
<< predchádzajúci článok
Gruzinsko vystrašili falošné správy o invázii

Na celej Orave vietor a snehové jazyky - diskusné fórum čitateľov