24hod.sk    Z domova    Regióny

25. mája 2011

Na eurokomisára zapôsobil Luník IX depresívneDepresívne zapôsobilo košické rómske sídlisko Luník IX na komisára EÚ zodpovedného za zamestnanosť, sociálne záležitosti a sociálne začlenenie Lászlóa Andora. ...Zdieľať
lunik ix Foto: SITA/Marián AngelovičKOŠICE 25. mája (WEBNOVINY) – Depresívne zapôsobilo košické rómske sídlisko Luník IX na komisára EÚ zodpovedného za zamestnanosť, sociálne záležitosti a sociálne začlenenie Lászlóa Andora.


„Prísť na toto sídlisko je depresívne. Vidíte, že ľudia nemajú zamestnanie a mnoho z nich pravdepodobne nevidí pred sebou žiadnu budúcnosť,“ povedal po návšteve Andor, ktorý na sídlisko zavítal dnes neskoro popoludní v sprievode námestníčky košického primátora Renáty Lenártovej a stretol sa s tunajším starostom Dionýzom Slepčíkom a poslancami miestneho zastupiteľstva.

Na stretnutí sa Rómovia sťažovali na problémy s bývaním, vodou, takmer stopercentnú nezamestnanosť. Tvrdili, že preto nemôžu za nič platiť, keby však mali prácu, ale nie za minimálnu mzdu, tak by mohli lepšie žiť a platili by za služby.Na stretnutí sa zúčastnil aj predseda Parlamentu Rómov Ladislav Fízik, ktorý sľúbil komisárovi, že do troch mesiacov vypracuje koncepciu riešenia problémov na Luníku IX a osobne ju prinesenie do Bruselu. Viceprimátorka Lenártová mu kontrovala, že mesto už koncepciu i konkrétne projekty má, len na realizáciu treba čas a výsledky nebude vidieť hneď za rok.

Ako uviedol Andor, o tri roky sa chce sem vrátiť, aby videl, čo sa tu zmenilo k lepšiemu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/na-eurokomisara-zaposobil-lunik-ix-depresivne-cl162121.html