Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

13. júna 2007

Na festival Zlatý žobrák zavítal aj veľvyslanec USA R. ValleeKOŠICE 13. júna (WEBNOVINY) – Na 13. ročník medzinárodného súťažného festivalu lokálnych televízii Zlatý žobrák, ktorý sa dnes začal v Košiciach, prišlo takmer 150 účastníkov z 21 krajín. Hosťom dnešnej popoludňajšej ...Zdieľať

KOŠICE 13. júna (WEBNOVINY) – Na 13. ročník medzinárodného súťažného festivalu lokálnych televízii Zlatý žobrák, ktorý sa dnes začal v Košiciach, prišlo takmer 150 účastníkov z 21 krajín. Hosťom dnešnej popoludňajšej panelovej diskusie bol aj americký veľvyslanec na Slovensku Rodolphe M. Vallee.

Počas štyroch dní medzinárodná odborná porota pod vedením amerického novinára Eda Baumeistera spomedzi 40 finálových programov z produkcie 30 lokálnych televízií musí vybrať ten, ktorý získa hlavnú cenu, sošku Zlatého žobráka, a udeliť ďalších deväť cien. Štvordňový maratón vyvrcholí v sobotu slávnostným udeľovaním cien v historickej budove Štátneho divadla Košice.

Festival lokálnych TV Zlatý žobrák, ktorý je prvým a najstarším festivalom tohto druhu v Európe, od roku 1995 organizujú manželia Eva a Marcel Děkanovskí, ktorí založili a vedú košickú lokálnu televíziu TV Naša.

Festival je nielen súťažnou prehliadkou, ale organizátori vytvárajú priestor na odborné diskusie, workshopy, ale aj priateľské stretnutia, výmenu názorov a skúseností. Dnes popoludní účastníci hovorili o rodovej rovnosti v médiách, o skúsenostiach krajín V4 týkajúcich sa existencie a pôsobenia lokálnych televízií a iných médií, ale aj o novinárskej etike počas krízových situácií.

O horúcich miestach konfliktov a pôsobení novinárov hovoril francúzsky novinár Yves Izard i maďarský televízny reportér Tvrtko Vujitim. Na tému novinárska etika v čase krízových situácií hovoril dekan masmediálnej fakulty univerzity v americkom štáte Tennessee Anantha Babbili. Vo štvrtok festival pokračuje dopoludnia súťažnou prehliadkou. Poludní bude pracovné stretnutie venované skúsenostiam krajín V4 z pôsobenia lokálnych televízií. Podvečer v obchodnom centre Cassovia bude slávnostná vernisáž fotografií Alaina Lafarté.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
N. Campbell si myslí, že umývanie podlahy prospelo jej kariére
<< predchádzajúci článok
Wilsonic 2007 : Niekoľko fotografií s jedičného elektronického festivalu