Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. novembra 2009

Na Filipínach zaútočili ozbrojenci, zabili dvoch ľudíNeznámi ozbrojenci zaútočili na autobus v južnej časti Filipín, pri čom zabili dvoch a zranili ôsmich ďalších cestujúcich, oznámili vo štvrtok miestne úradné zdroje. Na autobus zaútočili na ...Zdieľať
ZAMBOANGA 5. novembra (WEBNOVINY) - Neznámi ozbrojenci zaútočili na autobus v južnej časti Filipín, pri čom zabili dvoch a zranili ôsmich ďalších cestujúcich, oznámili vo štvrtok miestne úradné zdroje. Na autobus zaútočili na pobrežnej diaľnici krátko po tom, ako v stredu opustil mesto Gutalac v provincii Zamboanga del Norte, uviedol regionálny hovorca ozbrojených síl major David Hontiveros.


Dvaja cestujúci prišli o život a ôsmich previezli do nemocnice so strelnými poraneniami, povedal Hontiveros. Zatiaľ nie je jasné, kto je za útok zodpovedný. Ako vysvetlil, útočníci z miesta činu ušli a po sebe zanechali iba prázdne nábojnice.

Prevažne katolícky juh krajiny sužuje desiatky rokov islamský povstalecký boj. Operujú tam komunistickí partizáni aj zločinecké gangy. Minulý mesiac v susednej provincii Zamboanga del Sur ozbrojenci uniesli 79-ročného írskeho kňaza Michaela Sinnotta a za jeho prepustenie požadujú 2 milióny amerických dolárov (1,35 milióna eur). Vláda ich požiadavku odmietla.

SITA/AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na záver 42. schôdze zákon o strategických podnikoch
<< predchádzajúci článok
Štyria militanti zahynuli pri americkom útoku v Pakistane