Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. septembra 2022

Na fínsko-ruskej hranici je rušno, mladí Rusi sa snažia uniknúť povolávaciemu rozkazu do armádyPremávka cez fínsko-ruské hranice sa cez noc podľa fínskych predstaviteľov zintenzívnila. Stalo sa tak po tom, čo v stredu Kremeľ oznámil čiastočnú mobilizáciu, informuje televízia ...Zdieľať
sni mka obrazovky 2022 09 22 o 14.44.25 676x335 22.9.2022 (Webnoviny.sk) - Premávka cez fínsko-ruské hranice sa cez noc podľa fínskych predstaviteľov zintenzívnila. Stalo sa tak po tom, čo v stredu Kremeľ oznámil čiastočnú mobilizáciu, informuje televízia CNN.


Rušná premávka na hranici


Šéf fínskej pohraničnej stráže pre medzinárodné záležitosti Matti Pitkaniitty na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter informoval, že do Fínska cez jeho východnú hranicu prišlo v stredu zhruba 4 824 Rusov, čo je v porovnaní s predošlou stredou viac o 1 691 ľudí.

Počet bol však nižší ako cez bežný víkend, poznamenal Pitkaniitty. Pohraničná stráž v južnom Fínsku na Twitteri informovala, že premávka na hraniciach bola aj vo štvrtok ráno rušná.

Rusi dostanú stopku


Minister obrany Antti Kaikkonen sa v stredu vyjadril, že Fínsko pozorne sleduje situáciu v Rusku. Minister zahraničia Pekka Haavisto tiež avizoval, že sa Fínsko začína pripravovať na národné opatrenie, ktoré by obmedzilo alebo zabránilo cestám ruských turistov do krajiny.

Ako uvádza denník Iltalehti, opatrenie by podľa Haavistoa buď zahŕňalo rýchle prijatie novej legislatívy alebo s výkladom existujúcich nariadení. Fínsko nechce byť tranzitnou krajinou, povedal minister a dodal, že jeho krajina je stále za európske riešenie situácie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na fínsko-ruskej hranici je rušno, mladí Rusi sa snažia uniknúť povolávaciemu rozkazu do armády © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Heger už našiel potenciálnych nástupcov za Gröhlinga, s prezidentkou má dohodu
<< predchádzajúci článok
Ruská armáda je podľa USA rozdelená v názoroch a Putinova mobilizácia nie je taká čiastočná, ako sľuboval