Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. septembra 2007

Na heslo dešifrovanej kazety si predseda ĽS-HZDS počkáPredseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar si počká, kým mu orgány činné v trestnom konaní oznámia heslo dešifrovanej kazety. "Ako oznamovateľ mám právo na to, aby mi heslo oznámili," uviedol na ...Zdieľať

POPRAD 7. septembra (WEBNOVINY) - Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar si počká, kým mu orgány činné v trestnom konaní oznámia heslo dešifrovanej kazety. "Ako oznamovateľ mám právo na to, aby mi heslo oznámili," uviedol na tlačovej besede v Poprade Mečiar. Kazeta je podľa neho v niekoľkých exemplároch, aj v takých, ktoré mali garantovať, keby sa jemu osobne niečo stalo. "Ja môžem zverejniť i to, čo prokuratúra a polícia nemôže," dodal Mečiar. Preto jeho prvou snahou bude získať kľúč ku kazete, aké je heslo na odkódovanie.

Podľa Mečiara je na kazete veľa údajov. Podľa neho nie je dôvod, aby všetko, čo bude mať nejakú spoločenskú hodnotu, nezverejnil. Jedinou podmienkou môže byť, ak by prokuratúra alebo polícia začali konať a požiadali o odloženie. Na otázku, či bude mať zverejnenie zoznamu dopad na konkrétne osoby prípadne politické strany, Mečiar odpovedal: "Je predpoklad, že áno." Podľa Mečiara však chýba dôkaz, ktorý by priamo potvrdil, že kto, ako, kedy, v ktorom čase. Podľa Mečiara je predpoklad, že tam budú veľké záujmové skupiny.

Predseda ĽS-HZDS zdôraznil, že on na kazete nie je. "Ja viem, že ja tam nie som. Ja viem, že moji najbližší spolupracovníci tam tiež nie sú a rodinní príslušníci tiež nie. Čiže nemám dôvod čokoľvek utajovať pred verejnosťou. Naopak, bolo tu vynaložené obrovské množstvo práce, aby som kazetu získal, zverejnil a dal orgánom činným v trestnom konaní," dodal Mečiar.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rozkódovali Mečiarovu kazetu so zoznamami klientov BMG (6. 9. 2007)nasledujúci článok >>
V nemocnici sa vyskytli hnačkové ochorenia
<< predchádzajúci článok
Turistom SR po nehode autobusu pomáha poisťovňa