Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. decembra 2012

Na horách pozor, môžu padať lavínyVo štvrtok ráno bolo v Tatrách zamračené, vo Fatrách polooblačno. Teplota vzduchu sa pohybovala v rozpätí od -12 do -3° C. Vo vyšších polohách fúkal slabý až mierny premenlivý vietor s ...Zdieľať
lavina BRATISLAVA 20. decembra (WEBNOVINY) - Vo štvrtok ráno bolo v Tatrách zamračené, vo Fatrách polooblačno. Teplota vzduchu sa pohybovala v rozpätí od -12 do -3° C. Vo vyšších polohách fúkal slabý až mierny premenlivý vietor s rýchlosťou do 20 km/hod.


Za posledných 24 hodín pripadlo od poprašku do niekoľkých centimetrov nového snehu. Vplyvom oteplenia z predchádzajúcich dní došlo k sadnutiu snehovej pokrývky.

Celková výška snehovej pokrývky dosahuje 15 až 65 cm. V žľaboch a muldách, kde bol sneh v posledných dňoch intenzívne previevaný, môže snehová pokrývka dosahovať výšku aj viac ako jeden meter.

Vo vysokohorskom teréne Nízkych Tatier a Malej Fatry naďalej trvá mierne lavínové nebezpečenstvo, t. j. 2. stupeň z päťdielnej stupnice, informuje Stredisko lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby v Jasnej.

V ostatných pohoriach na Slovensku je malé lavínové nebezpečenstvo, t. j. 1. stupeň. Nebezpečné snehové dosky, vankúše a preveje sú hlavne v žľaboch a muldách s väčším množstvom snehu. Spontánne splazy a malé lavíny sa môžu vyskytnúť na veľmi strmých svahoch najmä pri oteplení. Lavínové nebezpečenstvo naďalej zotrváva.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nitrianski vodiči by mali jazdiť opatrne, cesty sú šmykľavé
<< predchádzajúci článok
Rozpočet po schválení v parlamente odobril aj prezident