Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

17. februára 2018

Na Intel podali 32 hromadných žalôb pre bezpečnostné medzery v čipochJeden z najväčších svetových výrobcov mikroprocesorov Intel v piatok oznámil, že na neho bolo podaných 32 hromadných žalôb v súvislosti s nedávno zverejnenými ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
 
Santa Clara 17. februára (TASR) - Jeden z najväčších svetových výrobcov mikroprocesorov Intel v piatok oznámil, že na neho bolo podaných 32 hromadných žalôb v súvislosti s nedávno zverejnenými bezpečnostnými medzerami v jeho čipoch.


Žalobcovia tvrdia, že používateľov poškodili kroky a omyly Intelu v súvislosti s medzerami, ktoré hackerom umožnili ukradnúť dáta z počítačov. Intel v povinnom oznámení uviedol, že zatiaľ nie je schopný odhadnúť potenciálne straty vyplývajúce zo žalôb.

Bezpečnostní analytici v januári odhalili dva nedostatky, ktoré označili ako Spectre (prízrak) a Meltdown (tavenie). Podľa nich sa tieto dve medzery týkajú takmer každého moderného výpočtového zariadenia, ktoré obsahujú čipy Intelu, Advanced Micro Devices (AMD) a ARM Holdings. Výrobcovia síce odvtedy zabezpečili opravu, no niektoré opravy spomalili počítače.

Analytici okamžite upozornili, že Intelu hrozí záplava žalôb za spomalenie počítačov, ktoré môže v podstate prinútiť používateľov kúpiť si nový hardvér. Veľkí zákazníci budú pravdepodobne žiadať od Intelu kompenzácie za akékoľvek zmeny v softvéri aj hardvéri.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Festival hier nie je len pre deti, na svoje si prídu na ňom aj dospelí
<< predchádzajúci článok
Zoo v Bojniciach získala chovný pár najväčšej labute na svete

Na Intel podali 32 hromadných žalôb pre bezpečnostné medzery v čipoch - diskusné fórum čitateľov