Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. septembra 2019

Na majstrovstvách modernej gymnastiky zažiarila AverinováRuská moderná gymnastka Dina Averinová získala v piatok už trinásty titul svetovej šampiónky. Na majstrovstvách sveta v azerbajdžanskom Baku fenomenálna 21-ročná športovkyňa ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Baku 20. septembra (TASR) - Ruská moderná gymnastka Dina Averinová získala v piatok už trinásty titul svetovej šampiónky. Na majstrovstvách sveta v azerbajdžanskom Baku fenomenálna 21-ročná športovkyňa triumfovala už tretíkrát v rade v individuálnom viacboji. Na prebiehajúcom šampionáte získala zlato aj v tímovej súťaži, za loptu, kužele i cvičenie so stuhou.


Rusko získalo v Baku do piatka všetkých šesť titulov, s obručou dominovala Jekaterina Seleznievová. Kráľovnou striebro-bronzových pozícií je Linoy Ashramová, Izraelka má štyri medaily zo všetkých štyroch individuálnych náčiní, z tímov i viacboj, ale nemá ani jednu najcennejšiu. V ére ruských sestier Dity a Arin Zverinovej i ich nastupujúcich krajaniek je Ashramová 6-násobnou vicemajsterkou sveta.

Dina Averinová má medzi 13-kou svetových titulov 11 individuálnych. Jej o 20 minút staršej identickej dvojičke sa až tak nedarilo, do piatka mala zlato z tímov a striebro za loptu, ďalšie pridala vo viacboji, keď za Dininou víťaznou známkou (91,400) zaostala minimálne (91,100), tretia Ashramová získala 89,700 b.

Úspešné sestry dobyli spolu už 17 svetových primátov. Arina individuálne triumfovala pred dvoma rokmi so stuhou a loptou. Má aj 7 zlatých kovov z ME, Dina o jeden menej. Európsky i svetový šampionát sa tento rok konal v rovnakom dejisku a tak Baku na jar a na jeseň prinieslo do kolekcie "Averín" 13 zlatých medailí. Na programe MS sú cez víkend ešte spoločné skladby.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záborský a Buček si pripísali asistencie vo fínskej Liige
<< predchádzajúci článok
Tenistka Chromačiovová dostala mesačnú stopku za korupciu

Na majstrovstvách modernej gymnastiky zažiarila Averinová - diskusné fórum čitateľov