24hod.sk    Šport    F1

18. apríla 2021

Na mape Formuly 1 sa objaví nové miesto, v budúcom roku by sa malo pretekať aj v americkom MiamiBudúcosezónna edícia motoristickej formuly 1 bude obsahovať aj preteky v americkom Miami. Termín konania zatiaľ nie je známy, no vedenie "efjednotky" má práva na organizáciu podujatia v tomto meste na Floride v ...Zdieľať
abu_dhabi_f1_gp_auto_racing_00535 bda4e08e55a340cbb5d64f7c7f41282e 676x498 18.4.2021  - Budúcosezónna edícia motoristickej formuly 1 bude obsahovať aj preteky v americkom Miami. Termín konania zatiaľ nie je známy, no vedenie "efjednotky" má práva na organizáciu podujatia v tomto meste na Floride v priebehu desiatich rokov. Informovala o tom oficiálna stránka seriálu F1.


Veľká cena sa v Miami bude konať na trati dlhej 5,41 kilometra, ktorá povedie okolo Hard Rock Stadium, domovského stánku tímu NFL Miami Dolphins. Pridá sa tak k súčasnej VC USA v texaskom Austine. "Spojené štáty pre nás predstavujú kľúčový trh pre našu expanziu," vyhlásil prezident a výkonný riaditeľ F1 Stefano Domenicali.

"Budeme úzko spolupracovať s ľuďmi z Hard Rock Stadium i FIA (Medzinárodná automobilová federácia, pozn.), aby sme zabezpečili, že tento okruh prinesie vzrušujúce preteky a zanechá pozitívny a trvalý prínos pre ľudí v miestnej komunite," dodal Domenicali. Pôvodný plán pretekov F1 v Miami obsahoval trať vedúcu po moste cez mestský záliv.

Proti však boli miestni politici i obyvatelia. Konečný plán trate schválila radnica v Miami minulý týždeň, pričom bude mať minimálny dopad na miestne obyvateľstvo a životné prostredie. Miami bude v poradí 11. miestom v USA, kam zavíta kráľovná motoristického športu. V minulosti organizovali preteky F1 mestá Indianapolis, Sebring, Riverside, Watkins Glen, Long Beach, Las Vegas, Detroit, Dallas, Phoenix a Austin.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na mape Formuly 1 sa objaví nové miesto, v budúcom roku by sa malo pretekať aj v americkom Miami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/na-mape-formuly-1-sa-objavi-nove-miesto-v-buducom-roku-by-sa-malo-pretekat-aj-v-americkom-miami-cl753357.html