27. februára 2007

Na MS v lyžovaní zlato Neumannovej, Slovenky sa nepresadili

Suverénnou víťazkou pretekov žien na 10 km voľnou technikou s intervalovým štartom na 48. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v japonskom Sappore sa stala Češka ...

SAPPORO 27. februára (WEBNOVINY) - Suverénnou víťazkou pretekov žien na 10 km voľnou technikou s intervalovým štartom na 48. majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v japonskom Sappore sa stala Češka Kateřina Neumannová. Obhájila tak titul svetovej šampiónky spred dvoch rokov z MS v nemeckom Oberstdorfe. Pre 34-ročnú najlepšiu českú bežkyňu v histórii to boli posledné individuálne preteky na MS v kariére. "Som rada, že som sa rozlúčila na vrchole. Dnes mi vyšlo všetko. Trať bola akoby na mňa šitá. Najväčšie obavy som mala z počasia, ale aj to sa nakoniec umúdrilo a ohlasované sneženie neprišlo. Mala som perfektne pripravené lyže. Keď som sa necelé dva kilometre pred cieľom dozvedela, že mám polminútový náskok, vedela som, že už to nemôžem prehrať. Záver som už išla na istotu, v zjazdoch som si mohla dovoliť pribrzdiť, vychutnávala som si to," povedal pre ČT po pretekoch staronová majsterka sveta. S takmer polminútovou stratou za ňou skončila majsterka sveta z nedeľného skiatlonu Ruska Oľga Zavjalovová, bronz prekvapujúco patrí šprintérskej špecialistke Talianke Arianne Follisovej. Nórka Marit Björgenová skončila až v tretej desiatke výsledkovej listiny, Fínka Virpi Kuitunenová ktorá mala byť najväčšou súperkou Neumannovej na štart ani nenastúpila. Slovenka Alena Procházková skončila so stratou 2:20,0 min na Neumannovú na 34. mieste a Katarína Garajová s odstupom o pol minúty väčším na 46. priečke.

Výsledky - 10 km voľnou technikou:

1. Kateřina Neumannová (ČR) 23:58,4 min, 2. Oľga Zavjalovová (Rus.) +26,5, 3. Arianna Follisová (Tal.) +30,2, 4. Kristin Steirová (Nor.) +35,5, 5. Charlotte Kallová (Švéd.) +43,5, 6. Evi Sachenbacherová-Stehleová (Nem.) +46,0, 7. Riitta Liisa Roponenová (Fín.) +50,0, 8. Valentina Ševčenková (Ukr.) +53,3, 9. Kristina Šmigunová (Est.) +57,9, 10. Natalia Korostelevová (Rus.) +58,8,... 34. Alena Procházková (SR) +2:20,0, 46. Katarína Garajová (SR) +2:52,8