24. januára 2011

Na MS zdravotne postihnutých alpských lyžiarov bronz pre SR

Na majstrovstvách sveta zdravotne postihnutých športovcov v alpských lyžiarskych disciplínach v talianskom stredisku Sestriere si v ...

jakub krako Jakub Krako (vľavo) so svojím navigátorom Jurajom MederomFoto: SITA, APSESTRIERE 24. januára (WEBNOVINY) - Na majstrovstvách sveta zdravotne postihnutých športovcov v alpských lyžiarskych disciplínach v talianskom stredisku Sestriere si v záverečnej súťaži družstiev vybojovali Slováci bronzové medaily. Tím v zostave Henrieta Farkašová, Jakub Krako a Martin France zaostali v súčte časov za víťaznými Francúzmi o 8,77 s. Druhé družstvo Slovenska v zložení Radomír Dudáš, Petra Smaržová a Marek Kubačka skončilo v konkurencii deviatich tímov na 5. mieste.

Slovenskí zdravotne postihnutí zjazdári si na tomto šampionáte vybojovali celkovo 11 medailí
Päť z nich je zlatých, z toho štyri patria zrakovo postihnutej Henriete Farkašovej, piatu pridal Jakub Krako s rovnakým druhom postihnutia. V konečnej medailovej bilancii bolo presne rovnaké poradie ako v súťaži družstiev. Zvíťazilo Francúzsko pred Nemeckom a Slovenskom. Celkovo si aspoň jeden vzácny kov vybojovali lyžiari zo 14 krajín.