Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

10. decembra 2019

Na myjavských kopaniciach sa začína Vianočný jarmekKopanice v kroji na Košariskách v okrese Myjava 13. júla 2019. FOTO TASR - Róbert FritzZdieľať
Kopanice v kroji na Košariskách v okrese Myjava 13. júla 2019. FOTO TASR - Róbert Fritz Foto: TASR
 
Myjava 10. decembra (TASR) – Tradičné špeciality a pestrý kultúrny program ponúka Vianočný jarmek, ktorý sa v utorok začína na Námestí M. R. Štefánika v Myjave. Pred mestským úradom potrvá do 14. decembra, keď bude ukončený tradičnou kopaničiarskou zabíjačkou.


Kultúrny program otvoria o 17.00 h deti zo Základnej školy na Štúrovej ulici a po nich bude od 18.00 h pódium patriť speváckej skupine Bukovčané. "Obyvatelia a návštevníci Myjavy majú možnosť zažiť sviatočnú atmosféru kopaničiarskej dedinky, ktorú budú dotvárať svojimi aktivitami organizácie pôsobiace na území mesta. Napríklad školy, Domov sociálnych služieb Úsvit, Centrum sociálnych služieb Jesienka, Červený kríž a ďalší," uviedol hovorca mesta Marek Hrin.

Súčasťou trhov budú aj stánky s občerstvením. Návštevníci môžu ochutnať rôzne špeciality. "V jarmočnom sortimente nebudú chýbať vianočné oblátky, dekorácie a ozdoby, sviečky či drevené hračky. Čo sa týka jedla a nápojov, nájdeme tu kapustnicu, lokše, grilované syry, mäsové špeciality, wafle, dobrú kávu, pečené gaštany, oriešky v karameli, punč a ďalšie dobroty," doplnil hovorca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Putin: Zavraždený Gruzínec bol zapletený do teroristických útokov
<< predchádzajúci článok
Fico by mal myslieť na svoje zdravie, do volieb by však mal zostať predsedom Smeru, myslí si Beňová

Na myjavských kopaniciach sa začína Vianočný jarmek - diskusné fórum čitateľov