Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

10. októbra 2018

Na OHM T. Potocká postúpila do finále na 50 m motýlikNa snímke slovenská plavkyňa Tamara Potocká, ktorá v disciplíne 50 m motýlik postúpila do semifinále s časom 27,69 s na III. Olympijských hrách mládeže (OHM) v argentínskom Buenos Aires 9. októbra 2018.Zdieľať
Na snímke slovenská plavkyňa Tamara Potocká, ktorá v disciplíne 50 m motýlik postúpila do semifinále s časom 27,69 s na III. Olympijských hrách mládeže (OHM) v argentínskom Buenos Aires 9. októbra 2018. Foto: TASR Andrej Galica
Buenos Aires 10. októbra (SOV) - Slovenská plavkyňa Tamara Potocká sa na Olympijských hrách mládeže (OHM) v Buenos Aires prebojovala už do finále na 50 m motýlik. V semifinále výrazne zlepšila svoj čas z rozplavby a jej výkon 26,95 sekundy ju s prehľadom posunul do vytúženého finále. Jej čas je tiež znamená splnený limit na seniorské MS.


"Cítim sa veľmi dobre, nemôžem tomu uveriť. Nemám slov. Potvrdila som limit na seniorské MS, ani neviem čo povedať," uviedla po semifinále Potocká.

Slovenský rekord do 20 rokov vylepšil aj vzpierač Sebastián Cabala. V nadhode dosiahol výkon s hodnotou 148 kg, čo mu ako najmladšiemu pretekárovi vynieslo 6. miesto. Informoval oficiálny web Slovenského olympijského výboru.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Futbalisti SR do 16 rokov v prvom zápase remizovali s ČR
<< predchádzajúci článok
NHL: Kovaľčukov prvý gól za Kings na ľade Jets nestačil

Na OHM T. Potocká postúpila do finále na 50 m motýlik - diskusné fórum čitateľov