Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. mája 2024

Na okrúhly stôl politických strán zrejme ešte nedozrel čas, vyhlásil novozvolený prezident Pellegrini (video)Ukazuje sa, že na okrúhly stôl politických strán zrejme ešte nedozrel čas. Uviedol to novozvolený prezident Peter Pellegrini na sociálnej sieti. Zároveň sa obrátil na občanov s prosbou, aby sa ...Zdieľať
6613f101a945a936914983 676x451 19.5.2024 (SITA.sk) - Ukazuje sa, že na okrúhly stôl politických strán zrejme ešte nedozrel čas. Uviedol to novozvolený prezident Peter Pellegrini na sociálnej sieti.


Zároveň sa obrátil na občanov s prosbou, aby sa nenechali uniesť negatívnymi emóciami, ktoré môžu priniesť nastávajúci politický súboj.

Pripravení na zmierenie


Avizované stretnutie zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho a úradujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej s predstaviteľmi politických subjektov sa pôvodne malo uskutočniť v utorok 21. mája.

„Ak dnes politická scéna nie je pripravená na vzájomné zmierenie, buďme naň pripravení my všetci. Sme jeden národ, jedno spoločenstvo, jedno Slovensko. A k upokojeniu môže každý z nás prispieť svojím vlastným dielom už dnes. Bez ohľadu na to, či tak učinia aj ostatní, bez ohľadu na to, akú politickú stranu podporujeme,“ uviedol Pellegrini.

Na tohto týždňovom stretnutí sa prezidentka Zuzana Čaputová a zvolený prezident Peter Pellegrini zhodli na myšlienke uskutočnenia okrúhleho stola so zástupcami všetkých politických parlamentných strán.

„Účelom tohto stretnutia malo byť len jedno. A to pokúsiť sa dospieť k dohode na základných pravidlách slušného politického správania sa a vyzvať svojich voličov na zdržanlivosť a upokojenie. Posledné dni a tlačové konferencie nám však ukázali, že niektorí politici jednoducho nie sú schopní základnej sebareflexie ani po takejto tragédii. Akoby nepochopili, že práve ich doterajšie kroky, vyjadrenia a nechutné útoky – nie na konkurenčné politické myšlienky, ale na ich nositeľov – zásadne prispeli k napätiu v našej spoločnosti. Je mi to veľmi ľúto, ale musím to povedať úplne otvorene. Na okrúhly stôl so zástupcami všetkých parlamentných strán zrejme ešte nedozrel čas,“ povedal Pellegrini.

Beh na dlhú trať


Novozvolený prezident zároveň dodal, že upokojenie slovenskej spoločnosti nesmie padať na jednotlivcoch, ktorí si šírenie zla a nenávisti zvolili za svoju politickú cestu.

„Zmierenie národa je náročný proces a beh na dlhú trať. A ja vás chcem ubezpečiť, že som pripravený všetkými silami prispieť k tomu, aby bol tento zápas nakoniec pre Slovensko víťazným. Budem sa preto naďalej obracať na politické strany, mienkotvorné osobnosti, spoločenské organizácie, ale aj na médiá, aby konali vo vedomí zodpovednosti za krajinu a ľudí, ktorí v nej žijú,“ dodal Pellegrini.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Na okrúhly stôl politických strán zrejme ešte nedozrel čas, vyhlásil novozvolený prezident Pellegrini (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premiér Fico je mimo ohrozenia života, ale jeho stav je naďalej vážny. Kaliňák sa poďakoval lekárom za starostlivosť
<< predchádzajúci článok
Pre Šutaja Eštoka je Matovičovo hnutie extrémistická skupina, minister vnútra zo šírenia nenávisti a napätia viní aj médiá (video)