Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. mája 2011

Na pád vlády nie sú dôvody, hovorí Kollár



Vláda teraz nemá prečo padnúť, neexistujú na to reálne dôvody, myslí si predseda klubu koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Jozef Kollár. ...



Zdieľať
radicova Premiérka SR Iveta RadičováFoto: SITA/Michal SvítokBRATISLAVA 8. mája (WEBNOVINY) - Vláda teraz nemá prečo padnúť, neexistujú na to reálne dôvody, myslí si predseda klubu koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Jozef Kollár. Podľa neho pád vlády určite nespôsobí ani euroval, ani dane. "Situáciu vo verejných financiách sa podarilo zvládnuť," vyhlásil Kollár v diskusnej relácii Slovenskej televízie (STV) O 5 minút 12. Pripomenul, že v roku 2008 a 2009 malo Slovensko "obrovské deficity", ešte aj v roku 2010 bol deficit na úrovni osem percent HDP. "Konsolidačné úsilie sa veľmi darí, darí sa robiť poriadok aj vo verejnom rozpočte, darí sa robiť poriadok aj v oblasti prokuratúry, aj v oblasti vymožiteľnosti práva. Takže ja sa domnievam, že niet momentálne nejakého zásadného dôvodu, pre ktorý by mala padnúť táto vláda," vysvetlil Kollár.



Na voľbe šéfa prokuratúry sa bude "lámať" chlieb, tvrdí Kollár

Kollár pripustil, že medzi koaličnými poslancami boli pri minulej tajnej voľbe generálneho prokurátora šiesti buď vydierateľní alebo korumpovaní. Podľa neho si treba uvedomiť, že generálny prokurátor má u nás veľakrát silnejšie postavenie ako premiér a na voľbe šéfa prokuratúry sa bude "lámať" chlieb. "Toto predurčí osud a kvalitu krajiny na ďalších sedem rokov," povedal Kollár, ktorý je presvedčený, že vláda pretrvá aj po ďalšej tajnej voľbe.


Nepripustíme, aby sa Slováci skladali na záchranu ziskov západných podnikateľov

V prípade eurovalu 2 zas očakáva, že premiérka Iveta Radičová nespojí hlasovanie s vyslovením dôvery vláde, lebo to nepovažuje za vhodné a potrebné. "Nikdy nepripustíme, aby slovenský podnikateľ sa skladal vlastne na záchranu ziskov predovšetkým francúzskych a nemeckých podnikateľov, ktorí si nakúpili dlhopisy Grécka, Írska a Portugalska," vysvetľoval odpor SaS k eurovalu. Ďalej nechcú, aby slovenský zamestnanec prispieval peniazmi na záchranu pracovných miest vo francúzskom a nemeckom bankovníctve, ani aby slovenský dôchodca prispieval na dôchodky v Portugalsku.

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Atény uvažujú o tom, že by EFSF nakupoval grécke dlhopisy
<< predchádzajúci článok
Na tank Červenej armády neznámy umelec nastriekal srdiečka