Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. augusta 2019

Na Palóckych dňoch a Dňoch mesta Fiľakovo bude vyše 40 podujatíNa snímke výhľad na mesto z Fiľakovského hradu.Zdieľať
Na snímke výhľad na mesto z Fiľakovského hradu. Foto: TASR - Ján Siman
 
Fiľakovo 12. augusta (TASR) – Viac ako 40 podujatí a sprievodných akcií čaká na obyvateľov i návštevníkov Fiľakova v okrese Lučenec počas 29. ročníka Palóckych dní a Dní mesta Fiľakovo, ktoré sa uskutočnia 15. až 18 augusta. Organizátorom je fiľakovská samospráva a tamojšie Mestské kultúrne stredisko (MsKS).


„Oslavy sa začnú vo štvrtok 15. augusta o 16.30 h otvorením výstavy Velikáni Novohradu – život a tvorba Bélu Bacskaiho v galérii Mestského vlastivedného múzea,“ priblížila riaditeľka MsKS Andrea Illés Kósik. Dodala, že v ten istý deň o 21.00 h sa bude konať premiéra predstavenia Víťaz Janko, ktoré sa realizovalo v rámci 15. medzinárodného tanečno-divadelného workshopu.

Jedným z hlavným bodov osláv počas piatka 16. augusta bude odhalenie busty Štefana Koháryho II. pred rímskokatolíckym kostolom na Koháryho námestí. V ten istý deň budú odovzdané aj tohtoročné ceny mesta Fiľakovo.

V sobotu 17. augusta sa od 8.00 h koná Fiľakovský jarmok, divadelné predstavenia a na 10.00 h je naplánované Rodinné predpoludnie s lukostreľbou, ručne poháňaným kolotočom a drevenými hračkami. Popoludní sa uskutoční deň otvorených pivníc, doplnený koncertmi i zábavnými programami.

Nedeľa 18. augusta prinesie vyvrcholenie osláv slávnostnými omšami a procesiou, súťažou silných mužov Strongman, futbalovým zápasom III. ligy Stred a operetným predstavením Grófka Marica.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Írsky stavebný sektor rástol najslabšie za takmer šesť rokov
<< predchádzajúci článok
POZOR na horúčavy, nezabúdajte na pitný režim

Na Palóckych dňoch a Dňoch mesta Fiľakovo bude vyše 40 podujatí - diskusné fórum čitateľov