Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júla 2013

Na piatok udelili výnimku na dojazd pre nákladné autáPolicajné prezídium udelilo na piatok 5. júla všeobecnú výnimku na dojazd pre všetky nákladné autá. Výnimka platí na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy pre ...Zdieľať
kamion BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Policajné prezídium udelilo na piatok 5. júla všeobecnú výnimku na dojazd pre všetky nákladné autá.


Výnimka platí na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy pre všetky nákladné autá, ktoré prichádzajú na územie Slovenskej republiky z niektorého zo susedných štátov a ktorých cieľ cesty, napríklad stanovište vozidla alebo miesto vykládky je na našom území.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa prezídia Denisa Baloghová, ak si to však bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky vyžiada, policajti môžu aj napriek tejto výnimke vodičovi zakázať ďalšiu jazdu na nevyhnute potrebný čas, prípadne mu prikázať smer jazdy.

Podľa zákona majú nákladné vozidlá v dňoch pracovného pokoja zákaz jazdy na určených cestách. Dôvodom piatkovej výnimky je skutočnosť, aby sa nákladné vozidlá nehromadili v blízkosti štátnej hranice Slovenskej republiky so susediacimi štátmi, ktoré tento sviatok nemajú.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hygienici upozorňujú na nebezpečné kozmetické výrobky
<< predchádzajúci článok
Folklórny festival Východná začína už tento týždeň

Na piatok udelili výnimku na dojazd pre nákladné autá - diskusné fórum čitateľov