Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. novembra 2013

Na poslednú chvíľu bude kupovať vianočné darčeky 36 percent SlovákovIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Henrich Mišovič
Bratislava 21. novembra (TASR) - Nákup vianočných darčekov si na poslednú chvíľu, teda na december, necháva až 36 percent Slovákov. Priebežne počas roka pritom nakupuje darčeky len asi 13 percent respondentov a obdarúvať svojich blízkych tento rok nebude približne sedem percent opýtaných Slovákov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý na vzorke približne 2000 respondentov nakupujúcich na internete urobila výskumná agentúra NMS Market Research a nezávislý nákupný radca Heureka.sk.


V odkladaní nákupu darčekov sú majstrami najmä muži. "Najskôr v decembri bude totiž darčeky nakupovať až 42 percent mužov, ale len 28 percent žien," uviedol riaditeľ NMS Market Research Michal Osuský s tým, že mužov, ktorí tento rok nikoho neobdarujú, je zhruba deväť percent, kým žien len päť percent.

S darčekmi čakajú na poslednú chvíľu najmä mladí ľudia do 20 rokov, pričom v decembri ich nakupuje takmer polovica z nich. Naopak, medzi ľuďmi nad 51 rokov má na konci novembra vybavené nákupy pod stromček až 69 percent opýtaných.

Rastie aj obľúbenosť nakupovania vianočných darčekov v internetových obchodoch. "Výhradne alebo prevažne v e-shopoch ich v tomto roku nakúpi 26 percent opýtaných, čo je o štyri percentuálne body viac ako vlani," doplnil riaditeľ portálu Heureka.sk Tomáš Braverman s dôvetkom, že pôjde najmä o ľudí vo veku od 31 do 40 rokov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenské firmy budú môcť požiadať o odvodový úver v SZRB
<< predchádzajúci článok
Počet obetí prívalových dažďov v Saudskej Arábii stúpol na 11

Na poslednú chvíľu bude kupovať vianočné darčeky 36 percent Slovákov - diskusné fórum čitateľov