09. februára 2012

Na pretekoch Okolo Kataru je cyklista Sagan bronzový

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v štvrtkovej 5. etape na pretekoch Okolo Kataru vynikajúce tretie miesto. Víťazom sa stal úradujúci majster sveta Mark Cavendish, pre ktorého to bol ...

bez nazvu DAUHA 9. februára (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v štvrtkovej 5. etape na pretekoch Okolo Kataru vynikajúce tretie miesto.

Víťazom sa stal úradujúci majster sveta Mark Cavendish, pre ktorého to bol druhý etapový triumf v dúhovom drese šampióna i v novom tíme Sky.

Pred 22-ročného Sagana sa v závere 160 km dlhej trate s cieľom v Al Khor Corniche dostal aj jeho tímový kolega Daniel Oss. Pozíciu lídra si aj po štvrtku udržal Belgičan Tom Boonen zo zoskupenia Omega Pharma-QuickStep.