Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

07. februára 2018

Na regeneráciu verejného priestranstva získa Skalica 180.000 eurMesto Skalica, archívne foto.Zdieľať
Mesto Skalica, archívne foto. Foto: TASR
 
Skalica 7. februára (TASR) – V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu bola mestu Skalica schválená dotácia na účel zveľadenia prostredia. Ide o projekt s názvom Regenerácia vnútrobloku sídliska na ulici Mallého.


Dotáciu na projekt vo výške 181.514,66 eur schválil Európsky fond regionálneho rozvoja. Skalica bude projekt spolufinancovať piatimi percentami v celkovej sume 9553,40 eur. Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku bude podpísaná v najbližších dňoch. So samotnou realizáciou mesto plánuje začať v roku 2018.

"V rámci projektu bude v tejto lokalite obnovených päť ihrísk určených na pohybové hry pre mladšie i staršie deti. Okrem toho na ihriskách nájdu Skaličania aj nové hojdačky, asfaltové ihrisko, či moderné prvky, ktoré sú atraktívne najmä pre najmenšie deti," uviedol viceprimátor mesta Skalica Milan Roman.

Obnovou prejdú aj chodníky a asfaltové komunikácie, ktoré slúžia ako prístup ku kontajnerovým stojiskám. "Dôležité je aj okolie a prostredie, v ktorom sa budú deti hrať. Preto chceme zregenerovať aj stromovú vegetáciu v tejto oblasti. Vďaka výsadbe kvitnúcich cibuľovín bude tiež na sídlisku implementovaný lesný ekosystém, ktorého cieľom je dosiahnuť v budúcnosti prirodzený efekt," dodal viceprimátor. Regeneráciou prejdú aj predzáhradky súčasných bytových domov i trávnaté plochy v okolí ulice.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael podnikol útok na výskumné centrum pri Damasku
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy vzrástli, Brent sa vrátil nad 67 USD za barel

Na regeneráciu verejného priestranstva získa Skalica 180.000 eur - diskusné fórum čitateľov