03. júna 2006

Na Roland Garros Hantuchová do osemfinále

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) vybojovala postup do osemfinále dvojhry žien, čím vyrovnala svoj ...

PARÍŽ 3. júna (WN/SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová si na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) vybojovala postup do osemfinále dvojhry žien, čím vyrovnala svoj doterajší najlepší výsledok z roku 2002. Dvadsaťtriročná rodáčka z Popradu zvíťazila v sobotňajšom stretnutí 3. kola nad 21. nasadenou Francúzkou Nathalie Dechyovou za 155 minút 6:3, 3:6, 10:8 a upravila tak vzájomnú bilanciu na 4:2 vo svoj prospech. Súperkou Hantuchovej v 4. kole bude Kim Clijstersová (2-Belg.).

Dvojhra žien - 3. kolo:
Daniela Hantuchová (15-SR) - Nathalie Dechyová (21-Fr.) 6:3, 3:6, 10:8
Hantuchová (18. v rebríčku WTA) mala výborný vstup do zápasu, keď rýchlo viedla 3:0. Potom pridala aj druhý brejk a zvýšila na 5:1. Vzápätí síce stratila prvýkrát svoj servis a Dechyová sa dotiahla na 3:5, no slovenská jednotka napokon získala I. set za 34 min 6:3. Druhé dejstvo malo podobný vývoj, len obe aktérky si svoje úlohy vymenili. Dvadsaťsedemročná Francúzka ušla súperke hneď na začiatku na 4:0 a hoci ju na chvíľu pribrzdila strata vlastného podania, v ďalšom priebehu si však servis udržala a za 45 min vyhrala 6:3. Rozhodujúci set bol do stavu 3:2 pre Hantuchovú vyrovnaný. V šiestom geme sa pätnástej nasadenej hráčke podaril brejk, ktorý vzápätí potvrdila na 5:2. Domáca nádej za tohto nepriaznivého stavu nezložila zbrane, zabojovala a vyrovnala na 5:5. Dechyová dokonca za stavu 7:6 podávala na víťazstvo v zápase, ale situáciu nezvládla. Trojsetová dráma so šťastným slovenským koncom vyvrcholila v osemnástej hre, keď po dvojchybe súperky sa Hantuchová dostala k dvom mečbalom. Prvý poslala z forhendu ešto mimo dvorca, no pri druhom skončila loptička v oute tentoraz už z rakety aktuálne 23. hráčky svetového renkingu. O vyrovnanosti duelu svedčí aj fakt, že pomer získaných bodov bol 108:101 v prospech víťazky.

Hlas:
Daniela Hantuchová: "Odohrala som veľmi ťažký zápas proti skúsenej hráčke, ktorá mala navyše na svojej strane aj publikum. Som veľmi šťastná, že som zvládla koncovku duelu. V rozhodujúcom treťom sete to bolo o odvahe a trpezlivosti a v niektorých momentoch aj o kondícii. Na dlhé zápasy som zvyknutá, takže som nemala žiadne kondičné problémy. Nesnažila som sa myslieť na koniec súboja, ale bojovala som o každú loptičku. Toto víťazstvo pre mňa znamená veľmi veľa. Postup do osemfinále je pre mňa o to vzácnejší, že antuka nepatrí medzi moje najobľúbenejšie povrchy. Kim Clijstersová je veľmi ťažká súperka, ale ak budem hrať takticky, mám šancu."

FOTO : SITA/AP