03. júna 2006

Na Roland Garros Hrbatý neuhral s Hewittom ani set

Slovenský tenis bude mať v osemfinále singlových súťaži na Roland Garros v Paríži (dotácia 14 265 800 eur) len jedného zástupcu. K Daniele Hantuchovej, ktorá v trojsetovej dráme zdolala Francúzku ...

PARÍŽ 3. júna (WN/SITA) - Slovenský tenis bude mať v osemfinále singlových súťaži na Roland Garros v Paríži (dotácia 14 265 800 eur) len jedného zástupcu. K Daniele Hantuchovej, ktorá v trojsetovej dráme zdolala Francúzku Nathalie Dechyovú, sa v sobotu popoludní nepridal Dominik Hrbatý. Dvadsaťosemročný Bratislavčan prehral v súboji 3. kola dvojhry mužov so štrnástym nasadeným Lleytonom Hewittom z Austrálie za 126 minút 6:7 (5), 2:6, 2:6. Slovenská mužská jednotka tak ani v treťom vzájomnom dueli s Hewittom nenašla recept na zisk čo i len setu. Hrbatý si na parížskej antuke zahral v 3. kole pri svojej desiatej účasti iba po tretí raz a prvýkrát od roku 1999, keď sa zastavil až v semifinále.

Dvojhra mužov - 3. kolo:
Lleyton Hewitt (14-Austr.) - Dominik Hrbatý (22-SR) 7:6 (5), 6:2, 6:2
Po vyrovnanom úvode stretnutia sa Hrbatému (24. v ATP Entry) ako prvému podarilo brejknúť súpera, keď sa ujal vedenia 4:3. Hneď však pri vlastnom servise o túto výhodu prišiel. Rozuzlenie prvého setu napokon priniesol až tajbrejk, v ktorom 22. nasadený Hrbatý ťahal od začiatku za kratší koniec - prehrával 0:3 i 2:5, aby 25-ročný Austrálčan napokon uspel v skrátenej hre po 50 minútach v pomere 7:5. Hewitta (14. v ATP Entry) zisk úvodného dejstva povzbudil natoľko, že v nastúpenom trende zo záveru setu pokračoval aj v ďalšom priebehu. Po troch brejkoch a jednej strate vlastného podania vyhrával už 5:1, keď slovenský tenista po prvý raz v druhom dejstve uspel pri svojom servise. Ani zníženie na 5:2 však dvojnásobného grandslamového víťaza nevyviedlo z rytmu. Hneď nato využil búrlivák z Adelaide prvú možnosť ujať sa vedenia 2:0 na sety (6:2). Hrbatý tradične bojoval, no rozbehnutého súpera, ktorý bol lepší vo všetkých dôležitých štatistických ukazovateľoch (esá, dvojchyby, servis, víťazné údery, nevynútené chyby i získané body), už zastaviť na ceste do osemfinále nedokázal. Hewitt v treťom sete dvakrát zobral súperovi podanie, čo znamenalo opäť jeho víťazstvo 6:2

FOTO : SITA/AP