04. júna 2006

Na Roland Garros stop Hantuchovej v osemfinále

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) v osemfinále dvojhry. Pätnásta nasadená ...

PARÍŽ 4. júna (WN/SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová skončila svoje účinkovanie na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur) v osemfinále dvojhry. Pätnásta nasadená hráčka podľahla favorizovanej Belgičanke Kim Clijstersovej, nasadenej ako číslo 2, hladko za 66 minút 1:6, 4:6. Hantuchová napriek prehre vyrovnala na parížskej antuke svoje najlepšie singlové vystúpenie z roku 2002. Naďalej platí, že Hantuchová nevie na Clijstersovú zahrať, keďže vo všetkých ôsmich vzájomných dueloch tejto súperke podľahla. Belgičanka zastavila Slovenku v Paríži aj vlani s tým rozdielom, že to bolo v 3. kole a Hantuchová uhrala o jeden gem viac /4:6, 2:6/.

Dvojhra - 4. kolo (osemfinále):
Daniela Hantuchová (15-SR) - Kim Clijstersová (2-Belg.) 1:6, 4:6 za 66 minút
Hantuchovej sa ani na ôsmy pokus nepodarilo zdolať svoju belgickú súperku. Clijstersová v úvodnom sete po prvý raz Slovenku brejkla na 3:1 a odvtedy už nestratila ani gem. Aj úvod druhého dejstva bol v znamení 22-ročnej Belgičanky, ktorá sa rýchlo ujala vedenia 3:0 a 4:1. Za tohto stavu Hantuchová svoju súperku jediný raz v zápase brejkla - 2:4. Vzápätí brejk potvrdila pri svojom podaní a znížila na 3:4. Pri ďalšom servise Clijstersovej viedla Slovenka 30:0, ale bývalá svetová jednotka a dvojnásobná parížska finalistka (2001, 2003) napokon zvrat nepripustila. Do konca zápasu si už udržala servis a II. set vyhrala 6:4.

Hlas
Daniela Hantuchová: "Pomohol by mi po ťažkom sobotňajšom zápase s Dechyovou deň voľna. Proti Clijstersovej to bolo vidieť najmä v prvom sete. Nestíhala som na jej prudké údery. Nevzdávala som sa však a niektoré hry boli tesné. Súperka však hrala dobre a zaslúžene vyhrala. Myslím si, že s celkovým vystúpením na Roland Garros môžem byť spokojná. Osemfinále na antuke je pekným výsledkom. Hrdá som najmä na zvládnutý zápas proti Dechyovej."

Štatistický prehľad stretnutia 4. kola (osemfinále) dvojhry žien na Roland Garros 2006: Daniela Hantuchová (15-SR) - Kim Clijstersová (2-Belg.):