08. júla 2009

Na šampionáte USA Moravcová desiata na 100 m motýlik

Slovenská reprezentantka Martina Moravcová obsadila 10. miesto v disciplíne 100 m motýlik v rámci prvého dňa amerického šampionátu v plávaní v dlhom bazéne v Indianapolise, ktorý je zároveň ...

INDIANAPOLIS 8. júla (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Martina Moravcová obsadila 10. miesto v disciplíne 100 m motýlik v rámci prvého dňa amerického šampionátu v plávaní v dlhom bazéne v Indianapolise, ktorý je zároveň domácou kvalifikáciou na blížiace sa MS v Ríme. Najúspešnejšej slovenskej plavkyni histórie tesne ušiel postup do A-finále, keď v súčte všetkých rozplavieb obsadila v konkurencii vyše 50 pretekárok 9. miesto (59,56) a len štyri stotinky ju delili od ôsmej priečky Alexandry Forresterovej. V B-finále potom skúsená 33-ročná Slovenka vylepšila svoj výkon na 59,24 a stačilo jej to na 2. miesto, čiže celkovo desiate. Najrýchlejšiu motýľkarsku stovku predviedla v A-finále Christine Magnusonová v novom rekorde šampionátu 57,15.

Pre dvojnásobnú striebornú medailistku z olympijských hier 2000 v Sydney a zároveň šesťnásobnú Najúspešnejšiu športovkyňu SR Moravcovú je americký šampinát prípravou na majstrovstvá sveta v dlhom bazéne, ktoré sa už o necelé dva týždne začnú v Ríme.

ŽENY / 100 m motýlik:
rozplavby: 1. Magnusonová 57,39,...8. Forresterová 59,52, 9. Moravcová 59,56
B-finále: 1. Donahueová (USA) 58,77, 2. Moravcová 59,24
A-finále: 1. Magnusonová 57,15, 2. Vollmerová 57,32, 3. Breedenová (všetky USA) 57,46