Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. februára 2007

Na Sibíri padal trojfarebný snehRozsiahle oblasti ruskej Sibíri pokryl v stredu večer trojfarebný sneh. Podľa ruského spravodajského servera mosnews.com napadal sneh žltej, zelenej a najmä oranžovej farby na území s rozlohou 1500 ...Zdieľať

MOSKVA 2. februára (WEBNOVINY) - Rozsiahle oblasti ruskej Sibíri pokryl v stredu večer trojfarebný sneh. Podľa ruského spravodajského servera mosnews.com napadal sneh žltej, zelenej a najmä oranžovej farby na území s rozlohou 1500 kilometrov štvorcových. V oblasti podľa agentúry AP žije vyše 27 000 ľudí. Podľa posledných vyhlásení ruských úradov farebný sneh, ktorý pokryl Sibír, nie je nebezpečný. Zafarbený je údajne preto, že sa do zrážok primiešali čiastočky piesku a pôd rôznych farieb z územia susedného Kazachstanu. Vyplýva to z prvých testov, ktoré uskutočnili v laboratóriách v Omsku, Tomsku a Novosibirsku - troch najväčších mestách v regióne.

Pôvodne miestni predstavitelia vyzývali obyvateľov, aby roztopený sneh nepili, nedotýkali sa ho, a ak môžu, ani po ňom nechodili. Zatiaľ neboli hlásené žiadne zdravotné problémy u miestneho obyvateľstva.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vojna v Iraku je nesprávna, aj preto sme stiahli ženistov
<< predchádzajúci článok
SPP odporúča svojim zákazníkom novinku - Plynkaso