Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. septembra 2018

Na Slovensku by sa mohlo vyrábať nové vojenské obrnené vozidloSlovenský obranný priemysel by mohol mať väčšinový podiel na výrobe nového obrneného vozidla 4x4 Gerlach.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Marko Erd
 
Bratislava 28. septembra (TASR) – Slovenský obranný priemysel by mohol mať väčšinový podiel na výrobe nového obrneného vozidla 4x4 Gerlach. Spoločnosť, ktorá stojí za jeho vývojom, predpokladá, že pri výrobe základnej verzie môže byť až 80 percent z ceny tohto vozidla alokovaných na Slovensku.


"Produkt je v súčasnosti na báze modulárneho modulu, okrem tohto faktoru je možné pri rýchlom rozbehu výroby využiť aj skúsenosti so strojárskou výrobou a inžinierskymi činnosťami v Českej republike a na Slovensku," povedal pre TASR Juraj Paľko, obchodný riaditeľ spoločnosti Zetor Engineering Slovakia.

Pripomenul, že vozidlo má za sebou skúšky slovenskej armády i zahraničné vojenské skúšky. "Rokujeme o možnostiach dodávok aj v Poľsku, Rumunsku, Belgicku a najnovšie aj v Slovinsku," doplnil Paľko.

Okrem balistickej a protimínovej ochrany je vozidlo, ktoré pojme šesť až osem osôb v plnom výstroji, schopné prekonať 60-percentné stúpanie a dosiahnuť rýchlosť 110 km/h.

 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Beblavý predkladá návrh na hmotnú zodpovednosť verejných funkcionárov
<< predchádzajúci článok
Orbán ostro kritizoval Avramopulosa za jeho proimigračné vyjadrenia

Na Slovensku by sa mohlo vyrábať nové vojenské obrnené vozidlo - diskusné fórum čitateľov