Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. októbra 2012

Na Slovensku opäť potečie mladá krv, je za tým Červený krížSlovenský Červený kríž aj na túto jeseň pripravil celoslovenskú kampaň Študentská kvapka krvi, jej 18. ročník sa začína 15. októbra a potrvá päť týždňov – do 16. ...Zdieľať
studentska kvapka krvi BRATISLAVA 11. októbra  - Slovenský Červený kríž aj na túto jeseň pripravil celoslovenskú kampaň Študentská kvapka krvi, jej 18. ročník sa začína 15. októbra a potrvá päť týždňov – do 16. novembra.


Heslom tohtoročnej Študentskej kvapky je "Podaj pomocnú ruku". Tvárami kampane sú mladí slovenskí herci Dominika Zeleníková a Jakub Lorencovič.

Tohtoročná kampaň sa začína 15. októbra odberom krvi na internáte Ľudovíta Štúra v Mlynskej doline v Bratislave. Odbery krvi, ale aj ďalšie sprievodné akcie, akými sú napríklad náborové workshopy či simulované odbery krvi, budú prebiehať vo všetkých väčších mestách, ale aj mnohých obciach Slovenska.

Študentská kvapka krvi je druhou najväčšou kampaňou, ktorú organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc. Má celoslovenskú pôsobnosť s dosahom najmä na školy, ale aj firmy a organizácie.

Jej cieľom je primať najmä mladých ľudí, aby chodili darovať krv pravidelne, čím sa zabezpečuje dostatok krvi v našom zdravotníctve.

Agentúru SITA informovala Silvia Kostelná zo Slovenského Červeného kríža.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V kauze Pussy Riot hrajú ruské úrady čudnú hru, tvrdia médiá
<< predchádzajúci článok
Ján Richter sa dohodol so študentmi, presné čísla neuviedol

Na Slovensku opäť potečie mladá krv, je za tým Červený kríž - diskusné fórum čitateľov