Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. apríla 2021

Na sociálnych sieťach sa šíri hoax o vojenskej technike, ktorá má smerovať na Ukrajinu (foto)Ministerstvo obrany SR upozorňuje na hoax s fotografiami technikyZdieľať
175892268_4306095132757531_7809913127204039955_n e1618839129720 676x368 19.4.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo obrany SR upozorňuje na hoax s fotografiami techniky Ozbrojených síl SR (OS SR) zo železničnej stanice v Nitre, ktorý naznačuje, že technika smeruje na východ, prípadne na Ukrajinu. Falošná správa sa šíri na sociálnych sieťach.


Ako vysvetlil rezort obrany, v skutočnosti išlo o vnútroštátny presun protilietadlovej raketovej brigády z Nitry do Centra výcviku Lešť. Tam sa v nasledujúcich týždňoch uskutoční riadne plánovaný sústredený výcvik.

O presune rezort obrany vopred informoval na webovej stránke ministerstva, ako aj na sociálnych sieťach. V tlačovej správe to uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

„Voči účelovo ohýbaným informáciám smerujúcim k zavádzaniu a nepriamemu znižovaniu dôvery obyvateľov k OS SR sa dôrazne ohradzujem. Každý profesionálny vojak a vojačka OS SR robí maximum pre zabezpečenie bezpečnosti Slovenska a na jej obranu musia byť patrične pripravení. Je preto nutné, aj za súčasnej situácie a, samozrejme, za dodržania všetkých protipandemických opatrení, napredovať a rozvíjať naše spôsobilosti, čo si vyžaduje neraz aj presun techniky v rámci výcvikových lokalít,“ dodal náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko.

Ministerstvo obrany o presunoch vojenskej techniky riadne, pravidelne každý týždeň vopred informuje. Účelom týchto upozornení je zabezpečiť informovanosť obyvateľov a proaktívne tak zamedziť vzniku zavádzajúcich informácií, ako tomu bolo aj v tomto prípade.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Na sociálnych sieťach sa šíri hoax o vojenskej technike, ktorá má smerovať na Ukrajinu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík: Ak bude dostatok vakcín, ľudia by mali mať možnosť výberu
<< predchádzajúci článok
Policajti vyšetrujú smrť muža na piešťanskom Lide, nevylučujú cudzie zavinenie

Na sociálnych sieťach sa šíri hoax o vojenskej technike, ktorá má smerovať na Ukrajinu (foto) - diskusné fórum čitateľov