Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2010

09. júna 2010

Na špeciálnej infolinke pomôžu voličomVšetko o voľbách do Národnej rady SR sa občania - voliči môžu až do skončenia sobotňajšieho hlasovania dozvedieť na špeciálnej volebnej infolinke ministerstva ...Zdieľať
volby Ilustračné foto SITA/Jozef Jakubčo BRATISLAVA 9. júna (WEBNOVINY) - Všetko o voľbách do Národnej rady SR sa občania - voliči môžu až do skončenia sobotňajšieho hlasovania dozvedieť na špeciálnej volebnej infolinke ministerstva vnútra. Ako ďalej SITA informovalo ministerstvo, na bratislavských telefónnych číslach - 02/ 4859 2020 a 02/ 4859 2021 tradične na otázky odpovedia zamestnanci rezortu vnútra. Volať sa dá počas pracovných dní od 9:00 do 17:30 a v deň volieb - v sobotu 12. júna od 7:00 do 22:00. Všetkým záujemcom poskytnú informácie napríklad o tom, ako voliť a čo na to treba. Pýtať sa dá aj na práva a povinnosti voličov, organizačné zabezpečenie volieb a ďalšie témy. Riaditeľka odboru volieb a referenda Ministerstva vnútra SR a zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie Lívia Škultétyová upozorňuje, že "informačná linka je určená výlučne pre občanov a nebudú na nej poskytované informácie právnickým osobám, médiám, politickým stranám a obciam".


Parlamentné voľby budú jeden deň, v sobotu 12. júna od 7:00 do 22:00 v 5 928 volebných miestnostiach na celom Slovensku. Kde je to potrebné, môže sa začať hlasovať aj skôr, maximálne od 5:00. Všade však musia byť volebné miestnosti otvorené do 22:00. O priazeň takmer štyri a pol milióna voličov sa uchádza 18 politických subjektov. Hlasovať vo voľbách do NR SR môžu len občania Slovenskej republiky, ktorí najneskôr v deň volieb dosiahnu 18 rokov a nie sú zbavení volebného práva - uväznení za spáchanie obzvlášť závažného zločinu, s obmedzením osobnej slobody z dôvodov ochrany zdravia ľudí, napríklad v karanténe a zbavení spôsobilosti na právne úkony.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nadácia Orange rozdelí 35000 € pre zaplavené obce
<< predchádzajúci článok
ČÍNA: Farmár sa bráni konfiškácii delom

Na špeciálnej infolinke pomôžu voličom - diskusné fórum čitateľov

Falšovanie výsledkov volieb10.6. 13:52:46