Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. marca 2018

Na štátny sviatok pripravujú v Maďarsku už 6. provládny Pochod mieruIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Štefan Puškáš
Budapešť 13. marca (TASR) - Maďarské provládne združenie Fórum občianskeho zomknutia (CÖF) pripravuje 15. marca v Budapešti na štátny sviatok výročia vypuknutia protihabsburskej revolúcie z rokov 1848-49 Pochod mieru. Podľa agentúry MTI to uviedol v utorok zakladateľ CÖF László Csizmadia, podľa ktorého pochod nebude zameraný proti nikomu, ale bude na podporu Maďarska.


Organizátori podujatia, ktoré sa koná necelé štyri týždne pred parlamentnými voľbami, vyzvali na účasť všetkých občanov, ktorí chcú, "aby maďarské ženy, matky a ich deti mali bezpečnú budúcnosť".

Csizmadia dodal, že spolu s poľskými priateľmi, ktorí sa zúčastnili na viacerých z predchádzajúcich pochodov, chcú Európe odkázať, že národy strednej Európy sú veľmi citlivé na svoju slobodu a nezávislosť.

Ostatný pochod mieru priaznivcov vlády premiéra Viktora Orbána sa konal 29. marca 2014, týždeň pred parlamentnými voľbami. Išlo o piaty pochod s účasťou státisícov ľudí - sympatizantov premiéra Viktora Orbána a jeho strany Fidesz.

Na deň štátneho sviatku avizovali v Budapešti zhromaždenia viaceré opozičné strany, tie však budú protestovať proti Orbánovej vláde.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HROZÍ POVODEŇ: Pre časť východného Slovenska už vydali výstrahu
<< predchádzajúci článok
Lochmann: V SR ide málo peňazí na železnice, preto kvalitou zaostávajú

Na štátny sviatok pripravujú v Maďarsku už 6. provládny Pochod mieru - diskusné fórum čitateľov