Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

12. júna 2011

Na Štrbskom plese sa začne člnkovacia sezónaPo zimnej sezóne bude opäť možné člnkovanie na Štrbskkom plese vo Vysokých Tatrách. Jeho hladinu symbolicky odomkne starosta Štrby Michal Sýkora vo štvrtok. ...Zdieľať
strbske pleso Štrbské plesoFoto: SITA/Rastislav Ovšonka POPRAD 12. júna (WEBNOVINY) – Po zimnej sezóne bude opäť možné člnkovanie na Štrbskkom plese vo Vysokých Tatrách. Jeho hladinu symbolicky odomkne starosta Štrby Michal Sýkora vo štvrtok. Člnkovanie na hladine Štrbského plesa patrí v lete k jednej z najobľúbenejších atrakcií vo Vysokých Tatrách. Pre turistov bude k dispozícii 11 drevených pramíc a jedno kanoe. Za takmer hodinové člnkovanie zaplatia záujemcovia od 13 do 18 eur, v závislosti od druhu použitej loďky. Ak návštevníci využijú služby veslára, vyjde ich to na ďalších 20 eur. Súčasne so slávnostným odomknutím hladiny Štrbského plesa bude vo štvrtok otvorená aj zrekonštruovaná oddychová zóna Jazierka lásky na Štrbskom Plese.

Člnkovanie na Štrbskom plese má viac ako 120-ročnú tradíciu. Koncom sedemdesiatych rokov bolo pre veľké znečistenie plesa a nedisciplinovanosť návštevníkov člnkovanie pozastavené. Po takmer 30 rokoch, v roku 2008, bolo člnkovanie na Štrbskom plese opäť obnovené. Agentúru SITA informovala Katarína Šarafínová zo spoločnosti Tatry Mountain Resorts.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SÝRIA: Armáda opäť zaútočila na mesto Džisr aš-Šugúr
<< predchádzajúci článok
Začínajú sa oslavy Svetového dňa darcov krvi

Na Štrbskom plese sa začne člnkovacia sezóna - diskusné fórum čitateľov