08. novembra 2006

Na Tatra banka Open Mertiňák hladko do 2. kola

Slovensko má v 2. kole dvojhry na challengerovom turnaji ATP Tatra Banka Open v Bratislave (dotácia 100 000 USD, tvrdý povrch v hale) dvojnásobné zastúpenie. Po Pavlovi Červenákovi postúpil medzi 16 ...

BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) - Slovensko má v 2. kole dvojhry na challengerovom turnaji ATP Tatra Banka Open v Bratislave (dotácia 100 000 USD, tvrdý povrch v hale) dvojnásobné zastúpenie. Po Pavlovi Červenákovi postúpil medzi 16 najlepších aj Michal Mertiňák (na snímke). Daviscupový reprezentant si v záverečnom zápase 1. kola poradil v súboji dvoch držiteľov voľnej karty s talentovaným krajanom Martinom Kližanom za 72 minút 6:3, 6:4. Súperom Mertiňáka v 2. kole bude druhý nasadený Srb Janko Tipsarevič.

Dvojhra - 1. kolo:

Michal Mertiňák (SR) - Martin Kližan (SR) 6:3, 6:4

Mladík Kližan (1 225. v rebríčku ATP Entry) v úvode naznačil svoje možnosti. Sériou tvrdých topspinových úderov sa hneď v prvom geme dostal k dvom brejkbalom, ale ešte ich nevyužil. Za stavu 1:1 potom 17-ročný ľavák už vzal o desať rokov staršiemu Mertiňákovi podanie a ujal sa vedenia 2:1. Brejk však v nasledujúcom geme pri vlastnom podaní nepotvrdil. Od tohto stavu však začal víťaz tohtoročnej parížskej juniorky kaziť ľahké lopty a skúsenejší Mertiňák (269.) vyhral prvý set 6:3. V druhom sete začal Kližan opäť veľmi dobre a po brejku sa ujal vedenia 3:0. Mertiňák však tromi čistými hrami vzápätí vyrovnal na 3:3. V závere setu mladší z oboch aktérov opäť neudržal servis a za stavu 5:4 Mertiňák dopodával zápas do víťazstva. Mečbal premenil po 72 minútach esom.