11. októbra 2009

Na turnaji v Pekingu triumfoval Djokovič

V nedeľňajšom finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 China Open v Pekingu (dotácia 2 100 500 USD, tvrdý povrch Deco Turf vonku) triumfoval Srb Novak Djokovič nad Chorvátom Marinom Čiličom ...

PEKING 11. októbra (WEBNOVINY) - V nedeľňajšom finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 China Open v Pekingu (dotácia 2 100 500 USD, tvrdý povrch Deco Turf vonku) triumfoval Srb Novak Djokovič nad Chorvátom Marinom Čiličom 6:2, 7:6 (4) po 114 minútach, keď za stavu 2:2 v prvom sete muselo byť stretnutie prerušené pre dážď.

Zverenec Mariána Vajdu Djokovič nasadený ako druhý si vybojoval už tohtoročnú tretiu trofej (celkovo 14.) a zlepšil si zápasovú bilanciu s Chorvátom už na 4:0.

Šampión z melbournských Australian Open 2008 Djokovič dosiahol už svoj 63. triumf v tejto sezóne, čo znamená kvantitatívnu prvú priečku na hlavnom profesionálnom okruhu.

Djokovič sa zásluhou nedeľňajšieho úspechu vráti na post trojky svetového rebríčka ATP pred Andyho Murraya, čím si vyrovná osobný rekord premiérovo dosiahnutý už 9. júla 2007. Pravda, Brita predstihne až k 19. októbru. Pozíciu trojky Srb stratil k 11. máju. Murray má problémy s pravým zápästím a bude nútene chýbať na budúcotýždňovom podujatí ATP Masters 1000 v Šanghaji.

Víťazmi štvorhry sa stal druhý nasadený pár americký súrodenci Bob a Mike Bryanovci, ktorí vo finále zdolali bahamsko-americký pár Mark Knowles, Andy Roddick za 50 minút 6:4, 6:2.

Súhrn nedeľňajších výsledkov:

Dvojhra - finále:
Novak Djokovič (2-Srb.) - Marin Čilič (8-Chorv.) 6:2, 7:6 (4) za 114 minút.

Štvorhra - finále:
Bob Bryan, Mike Bryan (2-USA) - Mark Knowles, Andy Roddick (Bah./USA) 6:4, 6:2 za 50 minút.