Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2022

Na Ukrajinu dorazili salvové raketomety HIMARS z USA, v budúcnosti ich možno pošlú viacNa Ukrajinu dorazili salvové raketomety HIMARS zo Spojených štátov. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to vo štvrtok oznámil ukrajinský minister obranyZdieľať
russia_ukraine_67770 58eb6af609c542078ed02641badb727e 676x451 23.6.2022 (Webnoviny.sk) - Na Ukrajinu dorazili salvové raketomety HIMARS zo Spojených štátov. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to vo štvrtok oznámil ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov, pričom sa poďakoval svojmu americkému rezortnému kolegovi Lloydovi Austinovi za poskytnutie týchto zbraní.


Informuje o tom televízia CNN. Zároveň však pripomína, že sa jej nepodarilo nezávisle overiť, kedy raketomety prišli na Ukrajinu a či už ich použili na bojisku.

Viac o téme: Vojna na UkrajineRusko aj Ukrajina už prevádzkujú salvové raketové systémy, ale šesťraketový systém HIMARS, ktorý poslali USA na pomoc Kyjevu je pokročilejší, pričom je presnejší a má lepší dosah.

Ukrajina požiadala o približne 300 týchto systémov. Zatiaľ USA darovali Ukrajine iba štyri HIMARS, ale nevylúčili, že v budúcnosti poskytnú ďalšie.

Tri salvové raketomety pošle Ukrajine aj Nemecko, oznámila v stredu tamojšia ministerka obrany Christine Lambrechtová.Zdroj: Webnoviny.sk - Na Ukrajinu dorazili salvové raketomety HIMARS z USA, v budúcnosti ich možno pošlú viac © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Naď sa v Holandsku zúčastnil slávnostného pohrebu československých letcov, ich ostatky sa našli až nedávno (foto)
<< predchádzajúci článok
Británia uvalila na Rusko dodatočné sankcie, týkajú sa zákazu obchodovania s tovarom či technológiami