09. októbra 2014

Na úvod prehra Toronta s Montrealom, Chárov Boston zvíťazil

Hokejista Philadelphie Flyers Sean Couturier (druhý sprava) sa teší po strelení gólu za chrbát brankára Bostonu Bruins Tuukku Raska z Fínska v zápase zámorskej hokejovej NHL Boston Bruins - Philadelphia Flyers v Bostone 8. októbra 2014. ...

Hokejista Philadelphie Flyers Sean Couturier (druhý sprava) sa teší po strelení gólu za chrbát brankára Bostonu Bruins Tuukku Raska z Fínska v zápase zámorskej hokejovej NHL Boston Bruins - Philadelphia Flyers v Bostone 8. októbra 2014. Prizerajú sa kapitán Bostonu Slovák Zdeno Chára (druhý zľava) a jeho spoluhráč Švéd Carl Söderberg (vpravo). Foto: TASR/AP
New York 9. októbra (TASR) - V úvodnom zápase 98. ročníka zámorskej NHL zvíťazili hokejisti Montrealu na ľade kanadského rivala Toronta 4:3.

Hostia otočili stretnutie, v ktorom prehrávali po prvej tretine 1:2, dvoma gólmi sa pod ich triumf podpísal český center Tomáš Plekanec. Prvý gól sezóny strelil v 5. minúte duelu krídelník Canadiens Max Pacioretty.

V ďalšom súboji Boston vedený slovenským kapitánom Zdenom Chárom vydrel na domácom ľade víťazstvo 2:1 nad Philadelphiou. Na úvodný zásah domáceho Reillyho Smitha v 11. minúte odpovedal za hostí v tretej časti Sean Couturier, dva body "medveďom" zaistil 111 sekúnd pred koncom útočník Chris Kelly. Chára bol na ľade pri inkasovanom góle a zapísal si tak do štatistík mínusku, počas 21:17 odohratých minút vyslal na bránku súpera tri strely a rozdal dva bodyčeky.