Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júla 2021

Na západnom a strednom Slovensku hrozia búrky s lejakmi, meteorológovia vydali výstrahyNa západnom a strednom Slovensku hrozia v nedeľu od 18:00 do 6:00 nasledujúceho dňa búrky. Pre Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Nitriansky, Banskobystrický a Žilinský kraj platí v danom čase výstraha ...Zdieľať
gettyimages 531312214 676x380 25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Na západnom a strednom Slovensku hrozia v nedeľu od 18:00 do 6:00 nasledujúceho dňa búrky. Pre Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Nitriansky, Banskobystrický a Žilinský kraj platí v danom čase výstraha prvého stupňa pred búrkami.


Upozornil na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke. V okresoch spomínaných krajov je malá pravdepodobnosť búrok s krúpami.

SHMÚ uviedlo, že búrky môžu byť spojené aj s krátkodobými, no intenzívnymi lejakmi, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 18 až 23 metrov za sekundu (65 až 85 km/h).

Pri spomínaných búrkach môže prechodne stúpať vodná hladina na malých tokoch. Občania môžu očakávať aj povodňové úkazy mimo tokov, ako je stekanie vody zo svahov, bahnotok a zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na západnom a strednom Slovensku hrozia búrky s lejakmi, meteorológovia vydali výstrahy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Progresívne Slovensko organizuje manifestáciu Za očkované Slovensko, záujemcom na mieste podajú aj vakcínu
<< predchádzajúci článok
Poslanci schválili výhody pre zaočkovaných, nezaočkovaní budú mať testy zadarmo

Na západnom a strednom Slovensku hrozia búrky s lejakmi, meteorológovia vydali výstrahy - diskusné fórum čitateľov