07. marca 2010

Na záver finále SP zjazdárov striebro pre J. Kraka

V záverečných pretekoch seriálu Svetového pohára zdravotne postihnutých alpských lyžiarov v americkom Aspene si v super-G slovenský reprezentant Jakub Krako s ...

Jakub Krako

ASPEN 7. marca (WEBNOVINY) - V záverečných pretekoch seriálu Svetového pohára zdravotne postihnutých alpských lyžiarov v americkom Aspene si v super-G slovenský reprezentant Jakub Krako s navádzačom Jurajom Mederom vybojoval v kategórii zrakovo postihnutých striebornú medailu. V tej istej kategórii skončili Michal Beladič s navádzačom Martinom Pavlákom na 5. mieste, Norberta Holíka s Ľubošom Bošeľom klasifikovali na 8. priečke. Iveta Chlebáková skončila v kategórii telesne postihnutých žien šiesta, od medaily ju delilo 1,11 s.
Slovenskí reprezentanti sa z Aspenu presunuli do kanadského Vancouveru, kde sa v piatok 12. marca začnú jubilejné X. zimné paralympijské hry.