Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. februára 2012

Na zmenu lídra SDKÚ-DS je neskoro, myslí si politológSDKÚ-DS má podľa politológa Michala Horského vo volebnej kampani len dve mimoriadne zlé riešenia. Ako uviedol dnes pre agentúru SITA Horský, SDKÚ-DS môže pokračovať v taktike ako ...Zdieľať
sdku ds odstartovala predvolebnu kamp BRATISLAVA 2. februára (WEBNOVINY) – SDKÚ-DS má podľa politológa Michala Horského vo volebnej kampani len dve mimoriadne zlé riešenia.


Ako uviedol dnes pre agentúru SITA Horský, SDKÚ-DS môže pokračovať v taktike ako doteraz a robiť mŕtveho chrobáka.

„Druhá možná alternatíva je, ktorá vyplýva aj z toho, koho distribuuje na volebných bilbordoch, že SDKÚ-DS zvažuje aj druhú zlú možnosť, zrútiť vlastnú kandidátku ako šachovnicu, na ktorej sa nedá nič uhrať a vyberie nového kráľa, alebo korunného princa miesto Mikuláša Dzurindu a Ivana Mikloša,“ uviedol Horský.

Podľa neho by mohlo ísť o Luciu Žitňanskú, alebo bratislavského župana Pavla Freša.

Stiahnutie Dzurindu a Mikloša má podľa analytika Jána Baránka logiku, ale mohlo by byť vnímané ako priznanie v kauze Gorila. „Keby sa vystrkovali, môže ľudí dráždiť. Ticho je preto od SDKÚ-DS pochopiteľné,“ povedal Baránek pre agentúru SITA.

Na zmenu lídra SDKÚ-DS je podľa Baránka katastrofálne neskoro, a aj takáto zmena by bola interpretovaná ako potvrdenie Gorily. „Ľudia i politická konkurencia by to tak vysvetľovali. Neexistuje dobré riešenie. Len zlé a horšie. Zlé riešenie je, že Dzurinda s Miklošom sa stiahnu a v kľúčových diskusiách bude nasadená Žitňanská alebo Ivan Štefanec,“ uviedol Baránek.

Podľa posledných prieskumov verejnej mienky preferencie SDKÚ-DS klesli pod desať percent. Agentúra FOCUS v telefonickom prieskume namerala strane Mikuláša Dzurindu 8,2 percentnú podporu a agentúra POLIS 7,7 percenta.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa poslancov by mal financovanie škôl posúdiť ústavný súd
<< predchádzajúci článok
Vodič nacúval dodávkou do starčeka, obvinili ho z usmrtenia

Na zmenu lídra SDKÚ-DS je neskoro, myslí si politológ - diskusné fórum čitateľov

Na zmenu lídra SDKÚ-DS je neskoro, myslí si politológ2.2. 16:08:57