Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

06. mája 2012

Na Župnú dvadsiatku prišlo takmer 250 cyklistovCyklojazdou Župná dvadsiatka vyvrcholil 5. ročník Bratislavského majálesu. Na štart sa postavilo takmer 250 cyklistov, medzi ktorými bol aj bratislavský župan Pavol Frešo. ...Zdieľať
cyklojazda zupna dvadsiatka BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) - Cyklojazdou Župná dvadsiatka vyvrcholil 5. ročník Bratislavského majálesu.


Na štart sa postavilo takmer 250 cyklistov, medzi ktorými bol aj bratislavský župan Pavol Frešo.

"Pre mňa ako pre župana je veľmi dôležité aby ľudia odišli od počítačov a z obchodných centier a trávili svoj voľný čas športom. Teší ma, že sa tak ako po minulé roky Župnej dvadsiatky zúčastnilo tak veľa ľudí," povedal pred štartom Frešo.

Bratislavský samosprávny kraj organizuje počas cyklistickej sezóny Župný pohár – Na bicykli deťom. Sériu šiestich cyklomaratónov odštartoval pretek Kaktus Bike Svätojurský MTB maratón a 1. mája cyklisti pokračovali na Račianskej časovke.

"Oproti minulému roku na tieto dve akcie prišlo o 164 cyklistov viac. To je signál, že ľudia chcú aktívne športovať. A to je našim cieľom," dodal župan.

Séria pretekov má aj celkové hodnotenie. Pretekári dostávajú body podľa špeciálneho kľúča. Župný pohár Na bicykloch deťom je športovým projektom, ktorého cieľom je dobre si zašportovať a svojou účasťou zároveň podporiť dobrú vec. Počas tohtoročných dvoch pretekov sa vyzbieralo už takmer 2000 eur.

Za vyzbierané peniaze kúpia auto pre kliniku detskej hematológie a onkológie Detskej fakultnej nemocnice Bratislava. Automobil by chceli využiť na spustenie prepravnej služby pre detských onkologických pacientov a ich rodinných príslušníkov. Nemocnici totiž takáto služba ako jedinej chýba.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V gréckych voľbách sa darilo najmä krajnej ľavici
<< predchádzajúci článok
Účasť vo francúzskych voľbách je vysoká, výsledky budú večer

Na Župnú dvadsiatku prišlo takmer 250 cyklistov - diskusné fórum čitateľov