Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. mája 2011

Náboženské nepokoje v Egypte neutíchajúV egyptskej Káhire došlo v noci na nedeľu opäť k náboženským nepokojom, pri ktorých utrpelo zranenia najmenej 78 ľudí. ...Zdieľať
egypt Nepokoje medzi mladými moslimami a koptami sa začali ešte v januári.Foto: SITA/APKÁHIRA 15. mája (WEBNOVINY) - V egyptskej Káhire došlo v noci na nedeľu opäť k náboženským nepokojom, pri ktorých utrpelo zranenia najmenej 78 ľudí. Informovala o tom televízia al-Džazíra.


Podľa jej údajov sa v uliciach hlavného mesta odohrali zrážky medzi mladými moslimami a koptami, ktorí od 7. mája protestujú pred budovou štátnej televízie proti násiliu. To si minulý týždeň vyžiadalo 15 obetí.

Počas nepokojov lietali kamene i zápalné fľaše, zhorelo najmenej desať áut, informovala polícia. Tá spolu s armádou použila slzotvorný plyn a varovné výstrely, aby znepriatelené strany rozdelila. Podľa ministerstva vnútra polícia zatkla 15 osôb.

Násilnosti v severozápadnej časti Káhiry Imbaba si minulý víkend vyžiadali 15 obetí a viac než 200 zranených. Príčinou bola fáma, že v kostole zadržiavajú kresťanku, ktorá chcela údajne konvertovať na islam.

Napätie medzi egyptskými kresťanmi a moslimami vzrástlo po tom, čo si bombový útok na kostol koptskej cirkvi v Alexandrii 1. januára vyžiadal 21 obetí a desiatky zranených. V Egypte následne vypukli násilné nepokoje a protesty proti slabej ochrane kresťanov. Kopti, ktorí tvoria asi 10 percent z 80-miliónovej egyptskej populácie, sa často sťažujú na zastrašovanie a systematickú

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Májové mámenie na hradoch Spiša vyvrcholilo v Kežmarku
<< predchádzajúci článok
Od pondelka sa začínajú ústne maturity