Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

22. apríla 2017

Nadšenci robotiky sa stretli v Bratislave. Kategóriu dronov inovovaliTohtoročný sedemnásty ročník súťaže robotov Istrobot sa koná dnes na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v Mlynskej doline. ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
 
Bratislava 22. apríla (TASR) – Tohtoročný sedemnásty ročník súťaže robotov Istrobot sa koná dnes na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave v Mlynskej doline. TASR o tom informoval Daniel Furka z Istrobot team.


Na podujatí sa stretli fanúšikovia robotiky zo Slovenska i blízkeho zahraničia. V súťaži predstavujú verejnosti roboty, ktoré sami zostrojili a naprogramovali.

"V tomto roku sme inovovali pravidlá pre kategóriu lietajúcich robotov – dronov. Pribudli nové, ľahšie detekovateľné prekážky a zaviedli sme bodovací systém, ktorý oveľa viac než doteraz zvýhodní stroje, ktoré sa pokúsia lietať samy, bez zásahu človeka. Úloha spočíva v prelete dráhy s troma prekážkami, pričom sa body znásobia, ak dokáže dron preniesť aj užitočný náklad," približuje súťažnú kategóriu Richard Balogh zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Okrem tejto novinky na Istrobote znova súťažia roboty v kategóriách Stopár, Myš v bludisku, V sklade Kečupu a vo Voľnej jazde, kde fantázia autorov nepozná hraníc. Vlani najväčší záujem odbornej poroty vzbudili roboty schopné vytvárať si mapu prostredia alebo riadené neurónovou sieťou.

Dopoludnia si účastníci mohli pozrieť kvalifikačné jazdy, momentálne prebieha až do 16.30 h finále tých najlepších.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rušňoparáda ponúka milovníkom železníc dva dni zážitkov a zábavy
<< predchádzajúci článok
Pre ľudí bez domova vytvoril sociálnu farmu

Nadšenci robotiky sa stretli v Bratislave. Kategóriu dronov inovovali - diskusné fórum čitateľov