Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

09. januára 2019

Najbohatší muž sveta Jeff Bezos sa po 25 rokoch manželstva rozvádzaNa archívnej snímke predseda a výkonný riaditeľ americkej spoločnosti Amazon.com, Jeff Bezos.Zdieľať
Na archívnej snímke predseda a výkonný riaditeľ americkej spoločnosti Amazon.com, Jeff Bezos. Foto: TASR/AP Photo
 
Washington 9. januára (TASR) - Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos sa po 25 rokoch rozvádza so svojou manželkou MacKenzie Bezosovou. Pár to oznámil v stredu v spoločnom vyhlásení na sociálnej sieti Twitter, informovala tlačová agentúra DPA.


"Ako manželia sme spolu prežili krásny život a máme pred sebou aj krásnu budúcnosť - ako rodičia, priatelia, spoloční podnikatelia i jednotlivci. Sme veľmi šťastní, že sme sa navzájom našli, a vďační za každý jeden rok prežitý bok po boku. Hoci sa menovky zmenia, zostávame stále rodina," vyhlásili Bezosovci.

Jeff (54) a MacKenzie (48) majú spolu troch synov a jednu dcéru, ktorú si adoptovali z Číny.

Zakladateľ internetového obchodu Amazon je podľa zoznamu miliardárov, ktorý zverejňuje spoločnosť Bloomberg, momentálne najbohatším človekom na svete s odhadovaným majetkom 137 miliárd dolárov.

Bezos, ktorý je tiež vlastníkom denníka The Washington Post, založil Amazon v roku 1995 a rozvinul ho na jeden z najväčších internetových obchodov. MacKenzie Bezosová je spisovateľka a aktivistka.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Boris Chmel predstavuje prvýkrát verejne svoje maľby
<< predchádzajúci článok
LG predstavuje TV budúcnosti: Prvý OLED televízor s ohybnou obrazovkou

Najbohatší muž sveta Jeff Bezos sa po 25 rokoch manželstva rozvádza - diskusné fórum čitateľov