Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

13. septembra 2019

Najlepší hráč tímu VHL Ižstal Iževsk dostane za odmenu pušku AK-47Ilustračná fotografia.Zdieľať
Ilustračná fotografia. Foto: TASR
Iževsk 13. septembra (TASR) - Ruský účastník Vyššej hokejovej ligy Ižstal Iževsk vymyslel kurióznu odmenu pre svojho najlepšieho hráča zápasu. Klub sídli v meste, ktoré preslávila produkcia ikonickej útočnej pušky AK-47, a práve táto zbraň je odmena pre miestneho hokejistu s honorom najlepšieho hráča duelu.


Tímu však bude k dispozícii iba jeden putovný kus. Ako prvý dostal netradičnú cenu brankár Saveľ Kononov. "Páni, predstavujem vám novú tradíciu. Sme zo zbrojárskeho, Kalašnikovho, mesta, po každom zápase, v ktorom sa niekto z vás stane najlepším hráčom, dostanete od predchodcu túto pušku," povedal pri inaugurálnom odovzdávaní tréner Ramil Saifullin.

Nápad sa stretol s pozitívnou odozvou, kapitán tímu Anton Kočurov zažartoval, či si môžu aj zastrieľať, ocenený Kononov so smiechom odpovedal, že slabé výkony môžu spraviť terč zo samotných hráčov. "A ako vezmeme zbraň na vonkajšie zápasy?" opýtal sa jeden z hráčov. "K súperom budeme brať drevenú repliku," vyriešil problém tréner Saifullin. Informoval o tom web BBC.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lacazette si musí doliečiť členok, Arsenalu bude chýbať týždne
<< predchádzajúci článok
Man Unit chýba sedem hráčov základnej zostavy

Najlepší hráč tímu VHL Ižstal Iževsk dostane za odmenu pušku AK-47 - diskusné fórum čitateľov