Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

31. októbra 2011

Najlepšie fotografie sveta majú v Bratislave prehliadkuVíťazné fotografie z najprestížnejšej súťaže novinárskej fotografie na svete, z World Press Photo 2011 prináša na Slovensko tradičná prehliadka aktuálnych trendov vo fotografii - Mesiac ...Zdieľať
jodi bieber BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) - Víťazné fotografie z najprestížnejšej súťaže novinárskej fotografie na svete, z World Press Photo 2011 prináša na Slovensko tradičná prehliadka aktuálnych trendov vo fotografii - Mesiac fotografie.


Každoročnú verejnú prezentáciu novinárskej fotografie tvoria víťazné fotografie, spolu s ocenenými snímkami v každej z deviatich kategórií súťaže. Ako zdôrazňujú organizátori výstavy, súťaž je významná tým, že "vysoká kvalita predstavovaných fotografií zvykne určovať štandard v oblasti novinárskej fotografie".

Presvedčiť sa o tom dá od stredy až do 22. novembra v Dome umenia na Námestí SNP 12 v Bratislave. Výstavu slávnostne otvoria v utorok 1. novembra o 18:00. Agentúru SITA o tom informovala Elena Šoltýsová zo Stredoeurópskeho domu fotografie.


Wordl Press Photo podporuje a propaguje prácu profesionálnych fotoreportérov

Súťaž World Press Photo organizuje rovnomenná nadácia v Amsterdame od roku 1955. Jej cieľom je podporovať a propagovať prácu profesionálnych fotoreportérov na celom svete. Nezávislá 19-členná medzinárodná porota v tomto roku ocenila 54 autorov z 23 krajín sveta. V deviatich kategóriách vyberala to najlepšie z 108 059 fotografií od 5 691 fotografov zo 125 krajín.

Absolútnou víťazkou sa stala juhoafrická fotografka Jodi Bieber a jej pôsobivý portrét Bibi Aishy získal prominentný titul World Press Photo of the Year.

Výstava World Press Photo 2011 sa tento rok zastaví v približne stovke miest sveta. Záštitu nad jej bratislavskou zastávkou prevzal minister kultúry SR Daniel Krajcer. Podrobnosti o súťaži ako aj o jej výsledkoch možno nájsť na webstránke - http://www.worldpressphoto.org.

V rámci 21. Mesiaca fotografie v Dome umenia otvoria v utorok hneď päť výstav.

Popri World Press Photo 2011 to sú výstavy: Maďarská fotografia 1914 - 1989, IMAGINA (ES), Mladé medium (SK) a tiež výstava z diel známeho slovenského fotografa Karola Kállaya.

Pre verejnosť budú prístupné denne od 11:00 do 19:00. S výnimkou World Press Foto 2011 sú výstavy otvorené až do konca novembra. Podrobný program všetkých podujatí Mesiaca fotografie Bratislava možno nájsť na webstránke http://www.sedf.sk. Hlavnými organizátormi Mesiaca fotografie Bratislava sú Spoločnosť FOTOFO a Stredoeurópsky dom fotografie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIANOCE V DIVADLE 2011 - VIII. ročník medzinárodného divadelného festivalu
<< predchádzajúci článok
Na obrazovky sa vracia šou Farmár hľadá ženu