Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. decembra 2006

Najlepšie "maniere" vraj majú Angličania, najhoršie AmeričaniaStarí dobrí anglickí džentlmeni nielenže nie sú zabudnutí, stále žijú medzi nami. Obyvatelia Británie sú totiž národom s najlepšími spôsobmi.Zdieľať
  Na druhom mieste sa v rebríčku "dobrých manierov" umiestnili Nemci s Francúzmi, tesne za nimi nasledujú Japonci. Správanie Američanov je vraj najhoršie.

      Vyplýva to zo záverov ankety, ktorú si objednal časopis Wall Street Journal Europe v agentúre GfK. Prieskum prebehol v 20 krajinách sveta, pričom sa ho zúčastnilo viac ako 20.000 osôb. Až 16 percent opýtaných je presvedčených o dobrých (a najlepších) spôsoboch obyvateľov Británie. Uviedla to dnes agentúra DPA.
      Anketa zlomila tiež mýtus nemeckej presnosti, aspoň čo sa týka stretávania s priateľmi. Len 18 percent Nemcov si v súkromí dáva záležať na dodržiavaní termínov, pre viac ako polovicu je akceptovateľné meškanie od päť do 15 minút. Ale 15 minút je tiež pre 98 percent Nemcov maximálnym časom čakania.  
      Celkovo považujú presnosť za dôležitú štyria z 10 opýtaných. Pre viac ako 40 percent Európanov patrí vypnutie mobilu pri jedle k dobrému tónu, každý štvrtý však jeden hovor toleruje, ak je to mimo reštaurácie. No a fajčenie? Až dve tretiny Európanov znesú pozvanie na večeru bez fajčenia. Pravda, ak je dovolené zapáliť si na terase.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kanaďan, ktorý je peši na ceste okolo sveta, navštívi Slovensko
<< predchádzajúci článok
Súd so slovenským kanibalom odročili na 2. apríla

Najlepšie "maniere" vraj majú Angličania, najhoršie Američania - diskusné fórum čitateľov