Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

26. novembra 2018

Najlepšie vzduchom poháňané auto skonštruovali žiaci zo SeredeIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič
 
Nitra 26. novembra (TASR) – Automobilka Jaguar Land Rover vo svojom nitrianskom závode zorganizovala v novembri prvý ročník národnej súťaže s názvom Jaguar Challenge, určenej žiakom základných žiakov. Cieľom 18 tímov z ôsmich základných škôl bolo navrhnúť, postaviť a aj spojazdniť miniatúrne vozidlá poháňané na stlačený vzduch. Pomáhali im pri tom aj odborní mentori priamo z automobilky.


Hodnotiaca komisia potom pri prezentácii výsledkov sledovala aj komunikačné zručnosti, inžinierske znalosti a tímovú prácu jednotlivých tímov. Spomedzi všetkých potom komisia vybrala víťazov, ktorí získali ocenenie v kategóriách najrýchlejší automobil, najlepšie vyrobené vozidlo, najlepšia verbálna prezentácia, najlepšie portfólio a tiež titul majstrov. "Víťazom prvého ročníka súťaže sa stali žiaci zo Základnej školy Jána Amosa Komenského v Seredi," informovali organizátori.

Súťaž sa koná ako súčasť globálneho vzdelávacieho programu spoločnosti. Jeho cieľom je podpora predmetov zameraných na vedu, technológie, inžinierstvo a matematiku. "Takýmto spôsobom vzdelávania chceme inšpirovať viac mladých ľudí, ktorí raz budú tými, čo nám pomôžu rozvíjať novú generáciu trvalo udržateľných vozidiel a technológií. Jaguar Challenge pre základné školy potvrdzuje význam a dôležitosť technických predmetov a dáva mladým ľuďom príležitosť dozvedieť sa viac o reálnom dizajne a inžinierskych procesoch," skonštatoval prevádzkový riaditeľ Jaguar Land Rover Slovensko Alexander Wortberg.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Legendárny Scooter oslávi na jar v Bratislave dvadsaťpäťku
<< predchádzajúci článok
Ples v opere pomáha už 10 rokov

Najlepšie vzduchom poháňané auto skonštruovali žiaci zo Serede - diskusné fórum čitateľov